В. Грінченко, Т. Грінченко: «Вікіпедія» як елемент культури інформаційного суспільства

Неймовірно, але це сталося!

Академік Національної Академії Наук України та його дружина написали спеціальну статтю про Вікіпедію у Віснику Академії.

В. Грінченко, Т. Грінченко «Вікіпедія» як елемент культури інформаційного суспільства. / ISSN 0372-6436. Вісник НАН України, 2010, № 10, сторінки 54-63.

«Вікіпедія» — загальнодоступна електронна енциклопедія, зміст якої формують ентузіасти. Жодних формальних критеріїв компетентності для учасників цього проекту немає. Але, як це не парадоксально, якість підготованих статей «Вікіпедії» не поступається найкращим світовим енциклопедіям, наприклад, «Британіці». За обсягом — це найбільше енциклопедичне видання, яке налічує понад три мільйони статей на ста мовах. Аналізуючи особливості структури «Вікіпедії» та її роль у сучасному суспільстві, автори статті прагнуть привернути увагу наукової громадськості України до великої суспільної значущості роботи зі створення та розвитку українського сегмента електронної енциклопедії.

Резюме:

У статті досліджено феномен вільної електронної енциклопедії «Вікіпедія» в контексті змін, викликаних поширенням інформаційних технологій, які позначаються на розвитку науки та освіти, породжують нові форми збереження і застосування знань. Розглянуто проблеми доцільності та науково-освітньої значущості «Вікіпедії», зокрема її українського сегмента, крізь призму національної культури, яка сьогодні перебуває під тиском глобалізації.

Джерело: http://www.nbuv.gov.ua/portal/all/herald/2010-10/a6.pdf

Примітка: Академік Грінченко надав право на поширення його статті на умовах ліцензії Creative Commons Attribution/Share-Alike.

About Юрій Пероганич

1961 року народження, громадський діяч в ІТ, освіті, культурі https://fb.com/perohanych, +380 67 505 1201
Опубліковано у Наука і освіта, Публікації. Додати до закладок постійне посилання.

2 Responses to В. Грінченко, Т. Грінченко: «Вікіпедія» як елемент культури інформаційного суспільства

 1. motorsportua коментує:

  А треба би тим академікам практично у Вікіпедії попрацювати, хотів би я бачити їхні обличчя після того, як котрийсь з постійно діючих невігласів-вікіпедистів відредагує їхні академічні тексти. Блиск феноменальності швидко зникне 🙂

  Подобається

  • Юрій Пероганич коментує:

   Дійсно, у Вікіпедії всі рівні – і сивочолі академіки і як Ви виразилися “постійно-діючі невігласи-вікіпедисти”. Однак наявні у Вікіпедії організаційні і програмні механізми дозволяють виправити вандальні редагування та попередити, а в разі потреби і ефективно заблокувати вандалів. Людей які прагнуть поліпшити Вікіпедію значно більше, ніж тих, які хочуть її зіпсувати. Тому в останніх практично немає шансів.

   Подобається

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s