Минулі вихідні запам’ятаються багатьом людям завдяки непересічній події – Другій українській вікіекспедиції, яка пройшла селами Коростенського району Житомирщини. Подорож редакторів міжнародної інтернет-енциклопедії «Вікіпедія» до літописного Деревлянського краю була організована громадськими організаціями «Земляцтво житомирян» та «Вікімедіа Україна» за підтримки Коростенської райдержадміністрації.
26 листопада о 10 годині ранку вікіекспедиція розпочалася в Коростені із зустрічі з головою місцевої РДА Володимиром Васильовичем Нагорняком. Представники Вікіпедії розповіли про проекти фонду «Вікімедіа», ознайомили керівника району з метою та головними завданнями експедиції, подякували за підтримку та наголосили на важливості співпраці ГО «Вікімедіа Україна» та органів державної влади на місцях під час проведення експедицій. «Дуже приємно, що представники Вікіпедії обрали Коростенський район одним із перших в Україні для проведення фотофіксації населених пунктів, пам’яток історії та культури нашого краю, – наголосив він. – Впевнений, що проведення цієї експедиції, яку організувала ваша організація та «Земляцтво Житомирян» сприятиме популяризації Коростенщини в світі, розвиткові туристичного та інвестиційного потенціалу району. Це чудово, що Коростенський район з’явиться у Вікіпедії на фотографіях. Я сам захоплююсь фотографією і радо приєднався б до Вас».
У супроводі керуючого справами Коростенської РДА Сергія Федоровича Макарчука та місцевого краєзнавця Володимира Васильовича Лукашенка учасники вікіекспедиції відвідали районний центр Коростень (Купальня Княгині Ольги, Військо-історичний комплекс «Скеля», Пам’ятник Князю Малу) та села району Ходаки (дендропарк), Сингаї (хата-музей поета Василя Юхимовича) Бехи, Михайлівку, Васьковичі, Грозине. О 16 годині у дерев’яній церкві 1772 року побудови в селі Межирічка учасники вікіекспедиції приєдналися до Всеукраїнської акції «Запали свічку», вшановуючи пам’ять невинно убієнних жертв Голодоморів в Україні.
Другий день вікіекспедиції 27 листопада розпочався о восьмій годині знайомства з школою-інтернатом, парком та зоопарком в с. Ушомир. Потім маршрут експедиції попрямував через с. Поліське до Вигова, де знаходиться пам’ятник Гетьману України Івану Виговському і Давидки, де збереглася хата, покрита соломою. У Щорсівці представники Вікіпедії зафіксували численні пам’ятки радянської доби та дерев’яну Свято-Дмитріївську церкву. Цікавим було знайомство з дитячим будинком у с. Пугачівка, де в одному з корпусів колись знаходився католицький костел, з дзотом Коростенського укріпрайону в с. Ришавка, гранітним кар’єром у Кам’яній Горі, пам’ятним знаком на честь загиблих у 1955 році воїнів ОУН-УПА Романа і Лиса в с. Сушки, капличкою для подорожніх неподалік Сушок, селами Новина та Білка.
Особливо теплими були зустрічі з громадами сіл Ходаки, Сушки, дирекцією Ушомирської школи-інтернату. Краєзнавець В.В. Лукашенко подарував для розміщення у вікі-джерелах та наповнення статей Вікіпедії книжку «Коростенщина моя», а райдержадміністрація пообіцяла підібрати для розміщення у Вікіпедії й іншу краєзнавчу літературу.
Під час вікіекспедиції до Коростенського району Житомирської області було зроблено понад 1000 світлин, найкращі з яких буде незабаром розміщено на Вікісховищі. Цими світлинами буде проілюстровано статті про населені пункти Коростенського району, які також будуть доповнені отриманими під час експедиції краєзнавчими матеріалами.
Експедиція на Житомирщину стала другою, після проведеної наприкінці серпня 2011 року вікіекспедиції в Макарівський район Київської області. ГО “Вікімедіа Україна” планує в найближчі роки об’їхати з вікіекспедиціями всю Україну і завантажити до Вікіпедії кількасот тисяч світлин, які ілюструватимуть українські міста і села. Наступна вікіекспедиція – до міста Василькова, що на Київщині, запланована вже на 10 грудня цього року.
Найбільшим багатством у сучасному інформаційному суспільстві стає самоідентифікація, унікальність, яка виокремлює кожного з нас в умовах глобалізації. А найбільш яскравим проявом унікальності є приналежність до тієї чи іншої нації, територіальної громади, району, області, держави. Знання про рідний край сприяють самоідентифікації кожного з нас, а Вікіпедія допомагає ділитися цими знаннями зі світом.
Добре!
Де записуватися на наступну вікіекспедицію? До Василькова?
ПодобаєтьсяПодобається
Отутечки – http://uk.wikipedia.org/wiki/Вікіпедія:Вікізустрічі
вже зареєструвався! ПРиєднуйтеся! 😉
ПодобаєтьсяПодобається
Вже зареєструвався! 😉
Отут – http://uk.wikipedia.org/wiki/Вікіпедія:Вікізустрічі
ПодобаєтьсяПодобається