Москва та Мадрид впали: Українська Вікіпедія обійшла російську та іспанську за якістю тисячі необхідних статей у Вікіпедії

Українські вікіпедисти не припиняють дивувати українське суспільство своїми черговими досягненнями.

Березневе оновлення рейтингу якості «Списку статей, які повинні бути у всіх Вікіпедіях» засвідчило, що за якістю статей з цього списку українська Вікіпедія наразі посідає 5-те місце серед усіх 284 мовних розділів цієї всесвітньої онлайн-енциклопедії і найвище місце серед слов’янських Вікіпедій. Протягом лютого місяця україномовна Вікіпедія стрибнула з 7-го на 5-те місце за цим показником, і обійшла російську та іспанську Вікіпедії. Також за результатами лютого українська Вікіпедія продемонструвала найкращі показники зростання якості 1000 обов’язкових статей серед усіх мовних розділів.

«Список статей, які повинні бути у всіх Вікіпедіях» розроблено «Фондом Вікімедіа» і розміщено на сайті спільноти Метавікі. До цього списку входить 1000 статей з галузі загальних знань. Він використовується для підрахунку своєрідного «рейтингу Вікіпедій», який оновлюється один раз на місяць і відображає наявність та розмір статей із цього списку.

Серед 1000 необхідних статей в українській Вікіпедії 34 коротких (менше 10 кілобайт), 509 середніх (10–30 кілобайт) і 457 довгих (понад 30 кілобайт). Середній розмір статей становить приблизно 30 кілобайт. При цьому в російській та іспанській Вікіпедіях коротких статей наразі 121 та 127, середніх – 370 та 375 відповідно, а великих – по 503. Також в іспанській Вікіпедії відсутня 1 стаття зі списку 1000 необхідних. Середній розмір статей обох Вікіпедій складає близько 46 кілобайт.

Першу сходинку в цьому рейтингу якості займає каталонський мовний розділ Вікіпедії, за ним йде англомовна, а третє та четверте місце посідають франко- та німецькомовні Вікіпедії.

Таке зростання якості 1000 необхідних статей було зумовлене насамперед збільшенням кількості користувачів української Вікіпедію, які протягом останнього місяця зробили як мінімум одну правку, а також проведенням «Місячника з покращення 1000 необхідних статей», за підсумками якого було доповнено 78 статей.

Редактори української Вікіпедії закликають долучитися до покращення вже існуючих та створення нових статей у Вікіпедії та до створення якісного україномовного культурного продукту.

Довідка.

Українська Вікіпедія займає 13-те місце за кількістю статей серед 284 мовних розділів цієї онлайн-енциклопедії, і в ній налічується близько 370 тисяч статей.

В українській Вікіпедії існує спеціальний вікіпроект, який покликаний покращувати статті зі «Списку 1000 необхідних статей, які повинні бути у всіх Вікіпедіях». Завдяки координованим зусиллям учасників цього проекту у 2011 році українська Вікіпедія 5 разів посідала перше і 2 рази друге місце за темпами росту якості серед усіх Вікіпедій, і перемістилася з 11 на 7 місце за рейтингом якості 1000 необхідних статей.

Опубліковано у Прес-релізи, Рейтинги. Додати до закладок постійне посилання.

4 Responses to Москва та Мадрид впали: Українська Вікіпедія обійшла російську та іспанську за якістю тисячі необхідних статей у Вікіпедії

 1. Shao коментує:

  також за результатами лютого українська Вікіпедія продемонструвала найкращі показники зростання серед усіх мовних розділів.

  Якщо роздивитись статистику потижневого росту, то це твердження виявляється хибним не тільки у порівнянні з мовними розділами, що знаходяться вище українського за загальною кількістю статей, а і з в’єтнамською вікіпедією, що знаходиться нижче.

  Подобається

 2. nickispeaki коментує:

  круто! Вітаю, колеги! Навіть краще, ніж я сподівався – навіть іспанців обігнали! 😉

  Подобається

 3. bodia коментує:

  шикарно! так тримати!

  Подобається

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s