Українські вікіпедисти звертаються з проханням про допомогу: долучіться до покращення 1000 статей які повинні бути в усіх Вікіпедіях

Як вже повідомлялося, на початку березня 2012 року українська Вікіпедія вийшла на 5-те місце за показником якості «Списку статей, які повинні бути у всіх Вікіпедіях» серед 284 мовних розділів цієї он-лайн-енциклопедії, обійшовши при цьому росіян та іспанців.

Російські вікіпедисти відреагували на це миттєво, кинувши виклик українським вікіпедистам та оголосивши мобілізацію ресурсів у справі покращення статей з цього списку російською мовою. Редактори україномовної Вікіпедії цей виклик прийняли, і оголосили Третій «Місячник з покращення необхідних статей».

У цьому зв’язку українські вікіпедисти звертаються до всіх небайдужих із закликом ”’долучитися до «Місячника з покращення необхідних статей» в україномовному розділі Вікіпедії”’. Це зробити можна попередньо зареєструвавшись у Вікіпедії та  перейшовши на сторінку місячника. До «Списку статей, які повинні бути в усіх Вікіпедіях», розробленого  «Фондом Вікімедіа», входить 1 000 статей з різних галузей знань. Він використовується для підрахунку своєрідного «рейтингу Вікіпедій», який оновлюється один раз на місяць і відображає наявність та розмір статей із цього списку.

Наголошуємо, що у Вікіпедії діє низка правил та порад, з якими Ви можете ознайомитись у  Довідці. Зауважете, що у Вікіпедії завжди необхідно дотримуватись енциклопедичного стилю, посилатись на джерела, уникати суджень, що порушують нейтральну точку зору та уникати порушення авторського права.

Долучіться до справи покращення статей, які повинні бути в усіх Вікіпедіях українською мовою. Зробіть свій внесок до розбудови якісного українського культурного продукту!

Довідка.

Українська Вікіпедія займає 13-те місце за кількістю статей серед 284 мовних розділів цієї онлайн-енциклопедії, в ній налічується більше 373 тисяч статей, а кількість зареєстрованих користувачів, які протягом останнього місяця зробили щонайменше одне редагування складає трохи більше 2 тисяч. Вікіпедія – виключно волонтерський проект, долучитись до редагування якого може кожен користувач, який має доступ до інтернету. Технічним забезпеченням роботи Вікіпедії та низки інших енциклопедичних вікіпроектів займається «Фонд Вікімедіа», регіональним представництвом якого є громадська організація «Вікімедіа Україна», завданням якої є популяризація Вікіпедії та залучення вільних знань до неї.

Завдяки скоординованим зусиллям учасників спеціальний вікіпроект, який покликаний покращувати статті зі «Списку 1000 необхідних статей, які повинні бути у всіх Вікіпедіях» українська Вікіпедія протягом останнього року перемістилася з 11 на 5 місце за рейтингом якості 1000 необхідних статей.

Опубліковано у Прес-релізи. Додати до закладок постійне посилання.

4 Responses to Українські вікіпедисти звертаються з проханням про допомогу: долучіться до покращення 1000 статей які повинні бути в усіх Вікіпедіях

 1. Roman Melnyk коментує:

  Хлопці, молодці!!! вас підтримую. постараюся до чогось взятися і порекомендую людям своїм знайомим.

  Подобається

 2. Юрій Пероганич коментує:

  Не певен, чого більше — користі чи шкоди від військової риторики на кшталт «кинути виклик», «мобілізуватися». Але якщо вже кидати такі відверті заклики, то слід бути певним у перемозі. Інакше — шкоди буде більше. Хоча з іншого боку, включившись у перегони з росіянами, зростає ймовірність перегнати англійців, французів і німців.

  Подобається

 3. Сповіщення: Долучіться до покращення 1000 статей які повинні бути в усіх Вікіпедіях | Watcher

 4. nickispeaki коментує:

  ого! ;-0 😉 Ну добре, долучаюся! А заодно у всіх зареєстрованих соцмережах продублюю повідомлення.

  Подобається

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s