Міські голови Мукачева забезпечили 100 % подання інформації щодо пам’яток міста

Файл:Schaslyvyi sazhotrus Brovdi.jpg

Пам’ятник сажотрусу в Мукачевому. Ініціатором встановлення скульптури та меценатом проекту виступив Віктор Балога, на замовлення якого скульптор Іван Бровді й зайнявся розробкою пам’ятника. Прототипом бронзової фігури став реальний сажотрус Берталон Товт, що працював у мукачівському ЖРЕПі № 3 протягом більш ніж 50 років.

Список пам’яток Мукачева на сторінці http://uk.wikipedia.org/wiki/Вікіпедія:Вікі любить пам’ятки/Закарпатська область/Мукачеве заповнений на 100 % фотографіями та географічними координатами пам’яток міста. Цьому завдячуємо колишньому міському голові Віктору Балозі та нинішньому – Золтану Ленд’єлу.

Мукачеве стало першим містом на Закарпатті і в Україні, яке досягло найвищого показника! Це, “не перше але і не друге” місто Закарпатської області обігнало не тільки обласний центр – Ужгород, але й інші міста України.

Для порівняння, станом на 14 листопада ужгородський список наповнений зображеннями на 76.54 %, київський – на 45.82 %. Метою «Вікімедіа Україна» в рамках підготовки до наступного фотоконкурсу «Вікі любить пам’ятки – 2013» є зібрання якнайповнішої бази даних пам’яток з географічними координатами та описом пам’яток.

Усього на даний момент завдяки проведеному у вересні цього року конкурсу «Вікі любить пам’ятки» на сторінках проектів Вікімедіа вдалося зібрати фотографії 7125 пам’ятки, а для 5827 встановити географічні координати.

Після такої активної підтримки конкурсу його міськими головами варто сподіватися, що вони переглянуть офіційний список пам’яток Мукачевого, оскільки, наприклад, такий чудовий пам’ятник, як “Пам’ятник Сажотрусу”, що вже давно став міжнародним  символом Мукачевого (на знімку),  до цього часу не має офіційного статусу пам’ятки.

Опубліковано у Культура і мистецтво | Теґи: , , . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s