200 нових статей про Закарпаття завдяки конкурсу

Файл:ПИШЕМО про Закарпаття.jpg

Фото Олега Григор’єва

В українській Вікіпедії третій тиждень триває конкурс “Пишемо про Закарпаття разом”.  Згідно зі статистикою, протягом двох тижнів було написано або суттєво доповнено 224 статті, загальний внесок конкурсантів склав 1.5 мегабайти. Тематичний спектр статей досить широкий – це статті про видатних діячів Закарпаття, історичні події, герби окремих міст та районів, і навіть автошляхи, що пролягають територією Закарпатської області.

В деяких тематичних секторах галузях учасники конкурсу проявляють систематичний підхід.  Зокрема завдяки конкурсу в українській Вікіпедії вже є 16 статей про міських голів та 50 статей про почесних громадян міста Мукачева.  З’явилося 15 нових статей про закарпатських письменників, значно розширені статті про закарпатські міста – Ужгород, Іршаву та Ясиню. 6 статей оповідають про величні в минулі часи закарпатські замки – Боравський, Бронецький, Вишківський, Довжанський, Берегвар та Бодулів – на жаль зараз всі ці замки перебувають у руїнах.

Категорія конкурсних зображень поповнилась 256 зображеннями – серед них символіка прапори і герби населених пунктів, фотографії закарпатців, а також фотографії дерев’яних церков, будинків, пам’ятників, пейзажів і навіть закарпатського побуту.

Нагадаємо, що учасників, які напишуть про Закарпаття якнайбільше і якнайякісніше очікують головні призи – планешти.  Щоправда, як свідчить практика – сумістити кількість і якість не завжди легко. Зокрема любителів комбінації клавіш ctrl+C – ctrl+V ми розчаруємо – здебільшого такі статті вилучаються як такі, що порушують авторське право. Аналогічна доля чекає і на перекладені статті з іншої мови, якщо автор оригінальної статті не вказав прямо, що її використання дозволене.

Конкурс триватиме до 23 грудня, після чого журі прийметься за роботу. Приєднатися до конкурсу можна в будь-який момент. Як це зробити – написано на сторінці сайту Вікімедіа Україна. І хоча багато статей про Закарпаття вже написано – набагато більше поки що чекають на своїх авторів. Деякі з них Ви можете знайти на сторінці тематичного вікіпроекту  або на сторінці Портал:Закарпаття/Червоні посилання.

Окрім головних призів – двох планшетів і фотоапарату, передбачаються також заохочувальні призи і дипломи для переможців окремих тижнів. Тож, навіть якщо Ви приєднаєтеся до конкурсу зараз, Ви маєте шанси здобути нагороду.

Опубліковано у Конкурси, Проекти з партнерами | Теґи: . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s