Участь у конференції «Мова в контексті культури і міжкультурної комунікації»

ippo14 лютого 2013 року в Донецькому інституті післядипломної освіти відбулась науково-практична конференція «Мова в контексті культури і міжкультурної комунікації». На конференції була представлена доповідь “Проект «Вікіпедія» і міжкультурна комунікація в контексті глобалізації культур”. Доповідачі редактор української Вікіпедії, професор ДонНТУ, Володимирі Білецький та голова ГО Вікімедіа-Україна Анатолій Луцюк.

В доповіді було акцентовано увагу на Вікіпедії як визначному культурному явищу 21 століття, подано короткий огляд української Вікіпедії в порівнянні із іншими мовними версіями. Також було подано аналіз відвідуваності статей в українській Вікіпедії, особливу увагу було приділено популярності статей про українських письменників. Автори доповіді зробили висновок, що значну частину читачів української Вікіпедії складають школярі, які шукають в ній відповіді на питання, що виникають в навчальному процесі та закликали аудиторію, яка складалась із вчителів україністів до співпраці із Вікіпедією.

Презентація-Вікіпедія-2013

About yakudzawiki

Адміністратор і бюрократ української Вікіпедії
Опубліковано у Конференції, Проекти з партнерами | Теґи: , , . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

4 Responses to Участь у конференції «Мова в контексті культури і міжкультурної комунікації»

 1. amakukha коментує:

  Хороша колоритна презентація! 🙂
  Тільки:
  1) Мовні розділи Вікіпедії НЕ є національними: мова  нація.
  2) Порівняння з фінською трохи застаріло, бо 2010 року не було онлайнового тлумачного словника і тому відповідна сторінка здобула надпопулярність.
  3) Треба посилатися на авторів зображень, які використовуєте.
  4) Франко і Леся — цей проект уже діє?

  Подобається

  • yakudzawiki коментує:

   Я помилково завантажив чорновий варіант презентації, в якому було декілька застарілих файлів із попередніх презентацій. Щодо авторів зображень, дякую, слушне зауваження. Також, я не вказав, що презентація була зроблена за матеріалами цього блогу, і варто було вказати авторів матеріалів.

   Подобається

 2. amakukha коментує:

  (Тобто “мова != нація”)

  Подобається

 3. nickispeaki коментує:

  хотілося б почути про результати, про сприйняття презентації. Чому питаю – 13 лютого прочитав лекцію в 12-ій чернігівській школі. Я, чесно кажучи, розраховував на більше! Хоча і так дякую за допомогу у проведенні учителям і заучу.

  Подобається

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s