450 000 статей: чергова віха в українській Вікіпедії

Динаміка зростання числа статей в українській Вікіпедії

24 червня число статей в українській Вікіпедії досягло 450 000. Останні 50 000 статей були додані за 9 місяців і 4 дні. Якщо темпи наповнення новими статтями залишаться такі самі, то наступна тичина у півмільйона статей буде досягнута в кінці березня 2014, а мільйонна стаття буде написана у 2021 році.

Зростання відвідування української Вікіпедії є значно швидшим, ніж зростання числа статей, що свідчить про значне покращення середньої якості вільної енциклопедії українською мовою, яку редагувати може кожен.

Найбільшим викликом і завданням має стати залучення нових редакторів, створення для новачків-редакторів сприятливого середовища для їх утримання.

About Юрій Пероганич

1961 року народження, громадський діяч в ІТ, освіті, культурі https://fb.com/perohanych, +380 67 505 1201
Опубліковано у Статистика | Теґи: , . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

6 Responses to 450 000 статей: чергова віха в українській Вікіпедії

 1. Shao коментує:

  Варто було б, все ж таки, графік подовжити до 450 :о)

  До речі, є у мене враження, що наявна швідкість зростання є дещо аномальною: в червні середня кількість нових статей на день (за 25 перших днів) складає 185.96, тобто на рівні лютого. В травні, квітні та березні кількість була меншою, з мінімумом в квітні. Але це прямо протирічить досвіду минулих років: максимальна кількість статей – восени та взимку, мінімальна – влітку. Як це можна пояснити? Наприклад, збільшенням кількості активних (або хоча б епізодичних) дописувачів, починаючи з травня. Тобто, висновок щодо “значно швидшого зростання відвідуваності ніж зростання числа статей” може бути хибним.

  Подобається

 2. Shao коментує:

  Ще одне. Ви обчислюєте темпи майбутнього зростання кількості статей, роблячи лінійну екстраполяцію темпу, наявного на теперішній час. Але ж графік зростання, наведений на малюнку, є очевидно не лінійним, а експоненційним. Тобто, півмільйона і, особливо, мільйон статей, при збереженні цієї залежності, будуть досягнуті скоріше, ніж ви прогнозуєте.

  Подобається

  • Юрій Пероганич коментує:

   Останні 50 000 досягнені за 9 міс 4 дні, попередні — за 8 міс. 23 дні, а ще перед тим — за 5 міс 21 день. Тобто якщо робити нелінійну екстраполяцію, то час на досягнення мільйона буде ще довший. Зазначу, що для екстраполяції був узятий період 9 місяців, з яких лише один літній, тобто місяць низької активності. Проте, звичайно ж ж буду радий помилитися у своїх розрахунках і хотів би бачити той мільйон до 10-ліття Вікіпедії.

   Подобається

 3. Anatoliy Yakudza коментує:

  Минулого року через той футбол, канікули почались на місяць раніше, тому червень випав як літній місяць

  Подобається

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s