Створений унікальний рейтинг авторів української Вікіпедії

В Україні створений унікальний сервіс, що визначає рейтинг людей,  які своїми редагуваннями української Вікіпедії принесли сайту найбільшу кількість переглядів

Вже четвертий місяць поспіль українська Вікіпедія посідає перше місце за темпами зростання популярності. Причина цього — збільшення активності авторів. Згідно з дослідженнями, кожні 10 секунд відбувається якась зміна української Вікіпедії. Щоб визначити, чиї старання приносять найбільше переглядів, був створений сервіс, розміщений на сайті wiki.ukrface.org

Даний сайт дає можливість дізнатися, скільки сторінок Вікіпедії переглянуто  протягом місяця завдяки внеску  конкретного автора.

Розробник сервісу Андрій Ільків розповідає:

«Цей сервіс є унікальним і не має аналогів у світі. Всі існуючі дотепер рейтинги не робили комплексної оцінки внеску автора, а враховують лише кількість редагувань, кількість створених сторінок, сумарну кількість доданих автором символів. Я вирішив, що цікаво буде дослідити, які автори є найефективнішими, тобто приносять для Вікіпедії найбільшу кількість переглядів».

Ресурс містить «Стіну слави» — список найефективніших авторів за весь період існування української Вікіпедії, а також список  найефективніших авторів за останній місяць.

Такий рейтинг спонукатиме користувачів не просто писати чи редагувати вже існуючі статті, а робити це якісно, щоб популярність україномовного сегменту Вікіпедії продовжувала зростати.

Рейтинг є також серйозним мотиватором для редагування Вікіпедії. Адже кожен автор може побачити, як його праця вплинула на головний показник вікіпедії — її відвідуваність. Закладений у рейтингу алготитм спонукатиме деяких авторів покращувати  найвідвідуваніші статті, тобто уточнювати і поглиблювати найцікавіші для людей знання. А бажаючі можуть включитися в перегони за вищу сходинку на «Стіні слави».

Сервіс знаходиться за адресою: http://wiki.ukrface.org

About Юрій Пероганич

1961 року народження, громадський діяч в ІТ, освіті, культурі
Опубліковано у Статистика | Теґи: , . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s