Українське товариство охорони пам’яток історії і культури — партнер конкурсу «Вікі любить пам’ятки 2013»

Сьогодні відбулася зустріч членів «Вікімедіа Україна» Євгена Букета та Юрія Пероганича із першим заступником голови Українського товариства охорони пам’яток історії і культури (УТОПІК) Миколою Пархоменком і членом колегії головної ради УТОПІК, заступником голови громадської ради при Міністерстві культури України Богданом Кожушком.

Пам’яткоохоронці і вікімедійці домовилися про партнерство в проведенні конкурсів «Вікі любить пам’ятки» в Україні. Зокрема, заступник голови УТОПІК пообіцяв сприяння в формуванні списків пам’яток і надав для користування книгу «Пам’ятники Історії і культури Української РСР” (1987 рік видання) з бібліотеки товариства. В книзі перелічені біля 100 000 пам’яток історії і культури (хоча цей перелік, на жаль, не повний і з дуже великим ідеологічним ухилом).

Питання більш широкої співпраці УТОПІК з ВМУА буде розглянуто на найближчій колегії УТОПІК. Згідно з Угодою про співпрацю, яку передбачається підписати, членам «Вікімедіа Україна» буде надано дозвіл на користування бібліотекою товариства, зокрема, опрацювання наявної там інформації про пам’ятки України. Також УТОПІК готове надавати свої приміщення для заходів ВМ УА. Нагадаємо, саме в приміщенні УТОПІК була проведена презентація проекту «Вікі любить пам’ятки» минулого року.

Керівництво і члени УТОПІК готові надавати консультації з питань пам’яткоохоронної діяльності, долучитися до формування журі конкурсу «Вікі любить пам’ятки».

Окремо обговорена і підтримана ідея створення спільного громадського електронного реєстру пам’яток України із залученням усіх зацікавлених установ і організацій. Сьогодні нам вкотре підтвердили, що повного реєстру пам’яток в Україні не існує, тому почавши створення списків для конкурсу «Вікі любить пам’ятки», «Вікімедіа Україна» започаткувала справу справді державної ваги.

Опубліковано у Конкурси, Наука і освіта, Поточні події | Теґи: , . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

1 Response to Українське товариство охорони пам’яток історії і культури — партнер конкурсу «Вікі любить пам’ятки 2013»

  1. Сповіщення: Проблеми реєстру пам’яток культури піднято на колегії УТОПІКу | Вікі: медіа і технології

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s