Українська Вікіпедія — є 100 мільйонів переглянутих за місяць сторінок!

У жовтні 2013 року українська Вікіпедія дясягнула важливої віхи — вперше число переглянутих з початку місяця сторінок перевищило 100 мільйонів і досягло 106 мільйонів. Це становить три з половиною мільйони сторінок щодня, більше 147 тисяч щогодини, 2 500 за хвилину і 41 сторінку щосекунди.

Джерело для побудови графіка: pageviewsmonthly.xls

За числом статей українська Вікіпедія є 16-ю, а за відвідуваністю займає 21-е місце у світовому рейтингу серед 185 вікіпедій різними мовами.

Серез найпопулярніших Вікіпедій найшвидше у порівнянні з жовтнем минулого року відвідуваність зростала у:

  1. китайців (+116%)
  2. тайців (+100%)
  3. в’єтнамців (+97%)
  4. індонезійців (+87%)
  5. персів (+84)
  6. арабів (+75%)
  7. португальців (+73%)
  8. українців (+65%)

Розвитком Вікіпедії опікується спільнота редакторів-волонтерів. Важливу роль відіграє створена в 2009 році громадська організація «Вікімедіа Україна», яка підтримує Вікіпедію організовуючи експедиції, конференції, конкурси, спрямовані на поширення вільних знань.

Так, щойно завершився організований фотоконкурс «Вікі любить пам’ятки», в якому взяло участь понад 50 країн. За числом поданих на конкурс фотографій Україна фактично розділила 2-3 місце з Німеччиною з результатом понад 35 тисяч фотографій (поступившись лише Польщі). В процесі підготовки конкурсу громадськими активістами було складено першу в Україні електронну базу пам’яток, в якій зібрано інформацію про понад 50 тисяч пам’яток. За підсумками фотоконкурсів понад 14 тисяч з них відфотографовано і розміщено для загального доступу.

Державна підтримка такого патріотичного проекту могла би полягати у введенні в Україні права відкритої панорами (право поширювати з будь-якою метою фотографії споруд і скульптур, розміщених «на вулиці»), передачі на умовах вільних ліцензій наукового здобутку, зробленого за державні гроші попередніми поколіннями.

Так прийняття державного рішення про передачу в суспільне надбання або на умовах вільних ліцензій, які використовуються у Вікіпедії, таких наприклад творів, як 26-томна «Історія міст і сіл Української РСР» (1967–1973) спряло би наповненню Вікіпедії краєзнавчими  знаннями, а двотомного «Шевченківського словника»  (1976–1978)  — було би неоціненним кроком для підвищення обізнаності українців знаннями про невмирущу спадщину генального поета і талановитого художника.

About Юрій Пероганич

1961 року народження, громадський діяч в ІТ, освіті, культурі
Опубліковано у Історія. Додати до закладок постійне посилання.

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s