Відвідуваність української Вікіпедії

Джерело для побудови графіка: http://stats.wikimedia.org/EN/TablesPageViewsMonthlyOriginalCombined.htm

Файл для побудови графіка pageviewsmonthly1

За підсумками грудня 2013 за відвідуваністю українська Вікіпедія на 19 місці в світі. Детальніше на сторінці http://uk.wikipedia.org/wiki/Користувач:Perohanych/Перегони

Протягом 2013 середня відвідуваність становила 75 млн. сторінок на місяць.

Відвідуваність російської Вікіпедії у грудні 2013 до грудня 2012 впала на 4 відсотки. Тому зростання української на 4 відсотки — дуже добрий показник!

About Юрій Пероганич

1961 року народження, громадський діяч в ІТ, освіті, культурі https://fb.com/perohanych, +380 67 505 1201
Опубліковано у Статистика | Теґи: . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

9 Responses to Відвідуваність української Вікіпедії

 1. Reader2014 коментує:

  Очень важная тема и интересный график, спасибо.

  Я помню, читал недавно в новостях, что украинская Википедия чуть ли не на первом месте по темпам росту в мире, но вот по графику рост на глаз так 3-5%. Это из-за нового алгоритма, то есть на Википедию ходило куча роботов, а теперь их отбросили, или из-за чего-то другого?

  Подобається

 2. Юрій Пероганич коментує:

  Дійсно була першою серед найбільших вікіпедій протягом півроку. Проте таке становище не могло бути вічним. До того ж, схоже є завищеними показники кінця минулого року, адже перерахунок за новим алгоритмом був проведени

  Подобається

 3. Юрій Пероганич коментує:

  Була першою за темпами зростання популярности серед найбільших Вікіпедій протягом півроку. Проте таке становище не могло бути вічним. До того ж, схоже є завищеними показники кінця минулого року, адже перерахунок за новим алгоритмом був проведений лише починаючи з серпня 2013.

  Подобається

  • Микола Козленко коментує:

   Пане Юрію, ви неправильно тракутували той коментар. Насправді він стосується того, що з серпня запровадили новий алгоритм, який помилково враховував ботів, через що в нас з’явилася цифра у 100 мільйонів. У грудні це було виправлено, тобто боти враховувалися лише в звітах, опублікованих у серпні-листопаді. Тобто зараз на графіку боти повністю відсутні, суперзростання припинилося природним шляхом.

   Подобається

   • Микола Козленко коментує:

    Пане Юрію, будь ласка, приберіть “Дані з серпня 2013 пораховані за новим алгоритмом, який відкидає значне число відвідувань, зроблених не людьми, а автоматичними програмами.” – це неправильний переклад, і, як я зазначив вище, ця зміна алгоритму ніяк не впливає на графік

    Подобається

   • Юрій Пероганич коментує:

    Прибрав. Однак питання залишається, чому з перших місць за зростанням темпів відвідуваності всередині року скотилися на останні в кінці? Не виключаю, що дані кінця 2012 були також завищеними.

    Подобається

   • Микола Козленко коментує:

    Однією з причин може бути сповільнення динаміки проникнення Інтернету в Україні: ріст за 2012 і 2013 роки разом узяті був удвічі повільнішим за окремий лише 2011: http://zik.ua/ua/news/2013/11/01/ukraina__33_u_sviti_za_kilkistyu_internetkorystuvachiv_437688 . Іншою може бути перенесення інтервікі на Вікідані, через що до нас стали рідше заходити інтервікі-боти, іншомовні користувачі тощо, але це має більший вплив на динаміку редагувань, ніж переглядів. Можливо, є й інші фактори, але принаймні стрімкого зростання проникнення Інтернету в Україні зараз немає.

    Подобається

 4. до речі я трохи не зрозумів. Я бачу аномальне зниження відвідуваності з липня по серпень. Це пов’язано зі зміною алгоритму підрахунку, чи таки реально був спад?

  Подобається

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s