В українській Вікіпедії стартує конкурс «Військова справа»

10 листопада в українській Вікіпедії стартує конкурс «Військова справа», який триватиме до 10 грудня 2014 року (включно) і буде присвячений написанню нових статей на дану тематику.

ГО «Вікімедіа Україна» за сприяння командира батальйону територіальної оборони «Донбас» Семена Семенченка проводять конкурс з написання статей на тематику «Військова справа». Конкурс проходитиме з 10 листопада до 10 грудня 2014 року. Нагородження переможців планується 22 січня у Києві.

«Ми переглянули наповненість україномовної частини Вікіпедії статтями про зброю, види військ, озброєнь, флотів, авіацію, тактику і стратегію ведення воєн і т.д., і прийняли рішення зробити щось для того, щоби суттєво покращити стан справ, – говорить ініціатор конкурсу Семен Семенченко. – Війна у нас в країні, а не в Англії чи у США. І в той же час, англійська частина Вікіпедії налічує у десятки разів більше статей на тему «Військова справа», ніж українська».

У конкурсі може взяти участь кожен охочий. Для цього необхідно зареєструватися в українській Вікіпедії, ознайомитись з умовами конкурсу та вимогами до статей у Вікіпедії. Також для учасників конкурсу буде поданий приблизний перелік статей, які можуть створені під час конкурсу, хоча можна також пропонувати свої теми.

«В силу різних об’єктивних причин не всі можуть брати активну участь у захисті нашої Батьківщини на полі бою, – продовжує Семен Семенченко – але давайте задумаємося, скільки часу ми витрачаємо біля монітора комп’ютера/ноутбука/планшета. Давайте спробуємо витрачати час з максимально можливою користю для зміцнення обороноздатності нашої держави».

Статті можуть мати різноманітну тематику у межах поняття «Військова справа», але вони мають ґрунтуватися на авторитетних джерелах, уникати плагіату та дотримуватись нейтральної точки зору – такими є загальні вимоги Вікіпедії.

Переможці конкурсу визначаються за сукупним обсягом та якістю статей. Його оцінює журі, яке складається з досвідчених вікіпедистів, відповідно до вимог та правил Вікіпедії.

Дитинець літописного міста Чернігова, Чернігів, урочище Вал. Автор фото – Kovalvl. Ліцензія CC-BY-SA 3.0 Фото ввійшло до топ-750 фотоконкурсу «Вікі любить пам’ятки 2013»

Для довідки

Вікіпедія — вільна онлайн енциклопедія, яку може редагувати кожна людина, що має доступ до інтернету. Українська Вікіпедія є найбільшою україномовною енцикопедією, і в ній зараз нараховується більше 530 тисяч статей та близько 2300 користувачів, які протягом останнього місяця зробили щонайменше одне редагування.

Громадська організація «Вікімедіа Україна» є регіональним відділенням Фонду Вікімедіа в Україні, і займається популяризацією вікіпроектів Фонду Вікімедіа, найвідомішим серед яких є Вікіпедія, залученням до Вікіпедії нових знань та користувачів та розвитком вікіспільноти в Україні.

Контакти

Роман Мотичак,

координатор конкурсу
+38 067 675 25 28, militaryAt sign.svgwikimedia.in.ua

Олена Захарян,

член прес-служби ГО «Вікімедіа Україна»
+38 096 916 07 19, pressAt sign.svgwikimedia.in.ua

Опубліковано у Конкурси, Поточні події, Прес-релізи | Теґи: , , . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s