20 грудня 2014 в Києві відбулися чергові загальні збори громадської організації «Вікімедіа Україна».
Місцем проведення був третій корпус Київського національного лінгвістичного університету, розташований за адресою: м. Київ, вул. Лабораторна, 5/17. На цьогорічних загальних зборах голосували за насущні питання 2015 року 45 із 64 членів організації, також були присутні гості.
Перш за все, було заслухано звіт правління. У 2014 році члени організації та волонтери провели чимало важливих заходів:
- два конкурси фотографій: «Вікі любить Землю» і «Вікі любить пам’ятки»,
- два конкурси статей у Вікіпедії: «Пишемо про НАТО» і «Військова справа у Вікіпедії», та вікіфлешмоб пам’яті Ігоря Костенка
- дві конференції: Четверта українська Вікіконференція та Wikimedia CEE Meeting 2014.
Заслуховування звіту правління. Anntinomy, CC BY-SA 4.0
Упродовж року ми також здійснювали Вікіекспедиції, фотографували для Вікіпедії спортсменів, артистів і діячів, проводили віківишколи з редагування Вікіпедії у вишах по всій Україні, зустрічалися із закордонними колегами.
Було організовано неймовірні за своєю важливістю музичні проекти:
- оцифрування фонографічних воскових валиків із приватного архіву видатного фольклориста, академіка Філарета Колесси із репертуаром кобзарів і лірників — ці записи тепер будь-хто може вільно прослухати на Вікісховищі);
- прем’єрна постановка опери «Дідона і Еней» Г. Перселла в українському перекладі Олени О’Лір, з аудіозаписами якої також можна ознайомитися.
Мандатно-лічильна комісія за роботою. Anntinomy, CC BY-SA 4.0
Організація видала друком альбом конкурсу «Вікі любить пам’ятки 2013» та брошуру «Редагуємо Вікіпедію».
Загальні збори прийняли звіт правління, а члени організації загалом залишилися задоволеними роботою одне одного під керівництвом правлінців. За результатами виборів правління до канденції 2015 року було переобрано Андрія Макуху (голова), Левона Азізяна, Миколу Козленка (скарбник), Наталію Тимків (виконавчий директор) та Юрія Булку; до них приєднались Ілля Корнійко (секретар) та Павло Сохан.
Слідкуватимуть за діяльністю організації члени ревізійної комісії: Анатолій Гончаров (голова), Богдан Мельничук, Юрій Пероганич.
У наступному, 2015 році «Вікімедіа Україна» має намір і далі продовжувати свої основні напрямки діяльності: сприяти розвитку контенту проектів Вікімедіа, розвитку спільноти цих проектів і розвитку самої організації.

Вид з Говерли на Карпатський національний парк. Фото-переможець міжнародного фотоконкурсу Wiki Loves Earth 2014. Автор: Balkhovitin; ліцензія CC BY-SA 3.0
Хороший, змістовний в цілому звіт, але не можу погодитись щодо “задоволення”.
Мені як члену минулого правління на жаль не вдалося ефективно протидіяти деяким негативним тенденціям в діяльності керівних органів, як-от:
– репресивні заходи проти інакомислячих: одного з наших членів – кандидата фізико-математичних наук (!), таки виключили;
– планомірна демотивація членів організації, що не входять до числа апологетів керівників організації: в результаті все більше й більше вікімедійців втрачають інтерес до активної участі в тих чи інших проектах;
– поступовий відхід ВМУА від статутної мети (“сприяння формуванню і розвитку можливостей для всіх створювати інформацію і знання, мати до них доступ, користуватися й обмінюватися ними, даючи змогу окремим особам і громадам повною мірою реалізувати свій потенціал.”), в бік обмеження інтересами фонду Wikimedia Founation: це в свою чергу демотивує вікімедійців із новими ініціативами.
ПодобаєтьсяПодобається
Яким чином статутна мета, яку ти цитуєш, відрізняється від інтересів Фонду Вікімедіа?
ПодобаєтьсяПодобається
Найбільш очевидна відмінність полягає в тому, що Статут ВМУА не поділяє інформацію на “вільну” і “невільну”, тоді як Фонд (див. “Місію”) накладає обмеження і включає лише інформацію “під вільними ліцензіями або у суспільному надбанні,” Таким чином інтереси Фонду значно вужчі.
ПодобаєтьсяПодобається