ВКонтакті та Вікіпедія навчатимуть користувачів соцмереж української мови

Соціальна мережа «ВКонтакті» оголосила про освітній проект до Дня української мови та писемності, створений спільно зі спільнотою української Вікіпедії.

Сьогодні користувачі ВКонтакті помітили у стрічці новин записи спільноти «Вікіпедія про мову» з правилами та історією української мови, поширеними помилками і маловживаними словами. Спеціальна сторінка доступна за посиланням.

Крім того, до Дня державної мови найбільша в Україні соціальна мережа запропонувала відправити три безкоштовні подарунки та привітати друзів зі святом.

«Українська мова — одна з найбільш поширених у світі. Понад 11 мільйонів користувачів ВКонтакті обрали саме україномовний інтерфейс сайту. Вивчати українську, говорити правильно — це найкращий спосіб підтримати рідну мову, зробити внесок у поширення грамотності. Ми потурбувалися, щоби спецпроект став зручною можливістю дізнатися щось нове й корисне у звичному для інтернет-користувачів форматі публічної сторінки в соціальній мережі», — розповів про проект прес-секретар ВКонтакті в Україні Влад Леготкін.

Спільнота Української Вікіпедії, найбільшої за обсягом україномовної онлайн-енциклопедії, радо підтримала ініціативу з популяризації рідної мови.

«Як і інші національні Вікіпедії, українська є найпотужнішим енциклопедичним ресурсом свого національного середовища, у перспективі — одним із основних елементів інформаційного простору. Водночас вона репрезентує українську культуру, історію, науку та інші сфери і реалії України, а також подає для україномовного користувача багатогранну фахову інформацію про світ», — зазначив професор Володимир Білецький, один із авторів Вікіпедії.

Нагадаємо, що День української писемності та мови відзначається 9 листопада, в день вшанування пам’яті Преподобного Нестора-Літописця, автора і упорядника літопису «Повість врем’яних літ». В Україні це свято офіційно відзначається з 1997 року і супроводжується різними заходами на підтримку української мови.

 

About yakudzawiki

Адміністратор і бюрократ української Вікіпедії
Опубліковано у Наука і освіта | Теґи: , . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s