АНОНС. Прес-конференція: «Свобода слова в Інтернеті – під загрозою боротьби з піратством»

У четвер, 12 листопада, о 10:30 в ІА «Укрінформ» (м. Київ, вул. Богдана Хмельницького, 8/16) відбудеться прес-конференція «Свобода слова в Інтернеті – під загрозою боротьби з піратством». На прес-конференції розкажуть про ризики, які несе зареєстрований в парламенті урядовий законопроект «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо захисту авторського права і суміжних прав у мережі Інтернет»  № 3353.

Законопроект, розроблений Міністерством економічного розвитку та торгівлі, передбачає можливість вилучення інформації з мережі Інтернет чи обмеження доступу до неї за заявою власників авторських прав без звернення до суду та містить низку положень, що суттєво поглиблюють небезпеки для свободи слова і приватності у Всесвітній мережі.

Про те, що саме загрожує українським користувачам Інтернету, детальніше розкажуть учасники прес-конференції:

  • Ігор Розкладай, юрист ГО «Інститут Медіа Права».
  • Юрій Булка, член правління ГО «Вікімедіа Україна», редактор української Вікіпедії.
  • Світлана Остапа, медіаексперт ГО «Телекритика», член наглядової ради НСТУ
  • Віта Володовська, юрист ГО «Інститут Медіа Права»

Контакти для акредитації:
Інга Ткаченко
+380 98 468 92 52
inga.pr@medialaw.kiev.ua

Опубліковано у Прес-релізи | Теґи: , , , , , , , . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

2 Responses to АНОНС. Прес-конференція: «Свобода слова в Інтернеті – під загрозою боротьби з піратством»

  1. harmyder коментує:

    Цікаво, а як в інших країнах?

    Подобається

    • YurB коментує:

      У Штатах діє система «notice and takedown», яку багато критикують за недоліки, трохи подібні на ті, про які ми говоритимемо у зв’язку із законопроектом. Одним з хворобливих виявів цієї системи є явище, коли повідомлення про порушення авторських прав генеруються автоматизованими ботами на основі ключових слів, що знаходяться на сторінках, і масово розсилаються. Це генерує велику кількість хибних, часом навіть абсурдних запитів. Крім того, критики звертають увагу на те, що DMCA часто використовують проти конкурентів. Недавній випадок — спроба The Sunday Times заблокувати сторінку з критикою їхнього видання на The Intercept. Втім, пропонований законопроект має й инші серйозні вади.

      Подобається

Залишити коментар