Часті питання про Вікіпедію: відповідаємо на 19 найпоширеніших

Вікіпедія була створена у січні 2001 року. З того часу вона стала одним із найпопулярніших та найбільш впливових веб-ресурсів у світі, на який покладаються десятки мільйонів людей. 

Щоб допомогти краще розібратися у тому, як працює найбільша онлайн-енциклопедія та як можна до неї долучитися, ми зібрали 19 популярних питань про Вікіпедію, з якими часто стикаємося — і дали відповіді на них.

Вікімедійна спільнота: учасники й учасниці конференції Вікіманія 2012
(Фото: Adam Novak, CC BY-SA 3.0)

1. Хто наповнює Вікіпедію?

Коротка відповідь: спільнота волонтерів-дописувачів Вікіпедії.

Розгорнута відповідь: Вікіпедія — це продукт колективної волонтерської діяльності. Тут немає спеціально найнятих людей, які наповнюють Вікіпедію за платню. Вікіпедію пишуть волонтери, які приділяють започаткуванню чи доповненню статей свій вільний час, не отримуючи за це грошей. Саме вони є спільнотою Вікіпедії. Стати частиною цієї спільноти може будь-хто.   

Кількість активних волонтерів-дописувачів різна у кожному мовному розділі. Наприклад, до англійської Вікіпедії дописує понад 130 тисяч зареєстрованих користувачів, які впродовж останнього місяця зробили як мінімум одну правку, а до української Вікіпедії — трохи більше ніж 3 тисячі дописувачів і ще кілька сотень незареєстрованих користувачів. З них лише приблизно 200 користувачів та користувачок роблять понад 100 редагувань щомісяця.

2. Що потрібно, щоб стати дописувачем Вікіпедії? Чи справді кожен може стати її автором?

Коротка відповідь: будь-хто може створювати Вікіпедію, потрібне ваше бажання.

Розгорнута відповідь: Долучитися до створення Вікіпедії справді може будь-хто, для цього потрібне лише бажання, трохи вільного часу та готовність дотримуватися правил Вікіпедії (і, звісно, доступ до інтернету). При цьому необов’язково розкривати ваше ім’я чи будь-яку особисту інформацію (хоча ви можете це зробити, якщо захочете) або проходити якусь попередню перевірку. Будь-хто може стати автором чи авторкою статті незалежно від соціального статусу, віку чи будь-якої іншої персональної ознаки.

Докладніше про конкретні кроки, які треба зробити, щоб долучитися до Вікіпедії, читайте у питаннях №17 і №18.

3. Хто перевіряє статті у Вікіпедії?

Коротка відповідь: спільнота волонтерів-дописувачів.

Розгорнута відповідь: Перевіркою статей у Вікіпедії займаються користувачі зі статусом «патрульних». Його можуть отримати волонтери-дописувачі, які добре знають правила онлайн-енциклопедії та дотримуються них. Вони перевіряють та редагують статті, слідкуючи за тим, щоб вони відповідали нормам Вікіпедії. Таких учасників в українській Вікіпедії наразі понад 450.

Патрульними енциклопедії можуть стати й ті дописувачі, які долучилися до Вікіпедії нещодавно, але вже опанували правила на рівні, достатньому для того, щоб отримати ці права. Рішення приймає спільнота активних дописувачів шляхом обговорення.

Спільнота української Вікіпедії наразі не дуже велика, тому неможливо перевіряти всі статті та правки миттєво; однак вони перевіряються протягом певного часу. Долучитися до цього може будь-хто: можна зареєструватись і стати дописувачем, повідомити про помилку у Кнайпі (форумі Вікіпедії) або у відкритій Фейсбук-групі.

Сторінка в українській Вікіпедії, де можна подати заявку на отримання прав патрульного. Обговорення публічні, й до них можуть долучитися усі охочі; рішення приймаються консенсусом.
(Джерело: скриншот сторінки https://uk.wikipedia.org/w/index.php?oldid=27020382)

4. Хто керує Вікіпедією?

Коротка відповідь: знову ж таки спільнота волонтерів-дописувачів.

Розгорнута відповідь: Вікіпедією керує спільнота дописувачів, які є волонтерами. Так само, як будь-хто може доєднатися до створення Вікіпедії, будь-хто може долучитися до управління нею.

Рішення щодо трактування правил Вікіпедії та щодо її статей (наприклад, вилучення чи перейменування статті) приймає спільнота. Зазвичай рішення приймаються обговоренням або голосуванням серед активних членів спільноти, і будь-хто може до нього доєднатися. Водночас у Вікіпедії є різні групи користувачів із розширеними технічними правами (наприклад, адміністратори чи патрульні).

Технічну підтримку Вікіпедії як сайту здійснює американська некомерційна організація «Фонд Вікімедіа». Вона підтримує роботу Вікіпедії (наприклад, володіє її серверами), а також реалізовує проєкти з розвитку та популяризації вікіпроєктів; також вона має офіційні права на бренд Вікіпедії. Однак Фонд Вікімедіа не впливає на вміст Вікіпедії, не призначає адміністраторів онлайн-енциклопедії і не формує її правила.

5. Де розташовується офіс Вікіпедії? Чи є офіс Вікіпедії в Україні? 

Коротка відповідь: офісу Вікіпедії не існує.

Розгорнута відповідь: Оскільки Вікіпедію створює спільнота волонтерів з усього світу, у неї немає централізованої адміністрації, яка б розташовувалася в одному фізичному офісі. Це стосується як усього світу, так і України. У певному сенсі офісом Вікіпедії є особистий кабінет чи домівка кожного з волонтерів-авторів Вікіпедії.

У Сан-Франциско розташований офіс Фонду Вікімедіа, а Києві — офіс громадської організації «Вікімедіа Україна» (детальніше про неї — у питанні №7). Також свої офіси має багато інших вікімедійних організацій по всьому світу. Однак вважати їх офісами Вікіпедії неправильно.

6. Чи існує Вікіпедія України, Вікіпедія Росії і Вікіпедія Англії? 

Коротка відповідь: ні, існують Вікіпедії українською, російською і англійською мовою, але вони не мають національної ознаки.

Розгорнута відповідь: Вікіпедія поділяється не за країнами, а за мовами. Зараз існує 299 активних мовних розділів Вікіпедії. Природно, якщо якась мова поширена переважно лише в одній країні (наприклад, українська, грузинська чи японська), то Вікіпедію цією мовою редагують переважно люди саме з цієї країни. Однак Вікіпедія не має національної прив’язки, і вміст її статей має бути нейтральним, він не повинен залежати від поглядів, поширених у якійсь конкретній країні. Будь-який мовний розділ Вікіпедії може редагувати будь-хто з будь-якої точки світу, де є інтернет.

7. Чим займається «Вікімедіа Україна»? Чи керує вона українською Вікіпедією?

Коротка відповідь: «Вікімедіа Україна» займається підтримкою і популяризацією української Вікіпедії (та інших вікіпроєктів), але не керує нею.

Розгорнута відповідь: «Вікімедіа Україна» — це українська громадська організація, що сприяє розвитку Вікіпедії. Крім цього, вона займається підтримкою та популяризацією інших проєктів Фонду Вікімедіа, а також розвитком вільних ліцензій і вільних знань в Україні. «Вікімедіа Україна» існує з 2009 року і має статус регіонального відділення Фонду Вікімедіа в Україні. 

«Вікімедіа Україна» організовує акції та проєкти, спрямовані на покращення й розвиток Вікіпедії, але не має впливу на вміст Вікіпедії і не несе юридичної відповідальності за нього. Як ми вже згадували вище, Вікіпедією керує її спільнота, і всі важливі рішення приймає саме вона.

Частина членів «Вікімедіа Україна». Більшість з них є волонтерами-дописувачами Вікіпедії, але мають такий самий статус, як будь-які інші дописувачі й дописувачки.
(Фото: Анна Хроболова, CC0)

8. Якщо Вікіпедію може редагувати кожен, як можна їй довіряти? 

Коротка відповідь: як і до будь-якого іншого джерела, до Вікіпедії слід ставитися критично і перевіряти першоджерела. Однак усі статті й редагування у Вікіпедії проходять перевірку, і однією з умов додавання інформації є зазначення джерела, з якого цю інформацію почерпнуто.

Розгорнута відповідь: Потрібно визначитися, що ми розуміємо під словом «довіряти». Вікіпедії не можна довіряти настільки сильно, як рецензованим науковим статтям. На Вікіпедію не варто посилатися як на авторитетне джерело інформації у рефераті чи науковій роботі. У Вікіпедії трапляються помилки; хоча з часом переважна більшість з них виправляються завдяки праці волонтерів-дописувачів. При цьому Вікіпедію можна і слід використовувати як корисне джерело загальної інформації чи відправну точку в ретельніших дослідженнях.

Хорошим індикатором якості статті Вікіпедії і того, чи можна їй довіряти, є наявність списку джерел. Хороші статті мають в кінці такий список — матеріали, на основі яких написана стаття; деколи — детальну базу виносок у тексті самої статті на джерела, що підтверджують те чи інше твердження. Зазвичай чим більше у статті посилань на джерела, тим більше можна їй довіряти. Якщо ж у статті відсутній список джерел або їх мало, варто ставитись до наданої інформації скептично. Такі статті можуть бути позначені спеціальними системними повідомленнями про відсутність або недостатність джерел.

Про те, як Вікіпедія бореться з помилками і фейками — у наступному питанні. 

9. Чи є у Вікіпедії механізми запобіганню неправдивій інформації?

Коротка відповідь: так, цей механізм забезпечується у першу чергу спільною працею спільноти Вікіпедії

Розгорнута відповідь: Такі механізми існують і активно розвиваються. По-перше, очевидний вандалізм чи некоректна інформація може відхилятися відразу, завдяки автоматизованим фільтрам. По-друге, у Вікіпедії є команда патрульних та адміністраторів —  волонтерів, які постійно перевіряють внесок інших користувачів (детальніше — у питанні №3).

Теоретично, додати фейкову інформацію до будь-якої статті можна, але чим популярніша тема статті, тим більше волонтерів-дописувачів спостерігають за нею і тим швидше некоректну інформацію приберуть. Також найбільш популярні статті захищені від редагування для незареєстрованих дописувачів, і додати некоректну інформацію до них ще складніше. Більшість фейків та навмисних помилок вилучаються з Вікіпедії майже відразу. 

У малопопулярних статтях та статтях на специфічні теми некоректна інформація може затриматися надовше. Однак спільнота Вікіпедії активно працює над боротьбою з помилками та фейками — і до цього можете долучитись й ви.

10. Яка стаття найпопулярніша у Вікіпедії? 

Коротка відповідь: традиційно найпопулярнішою в українській Вікіпедії була стаття про Україну; у 2019 році список очолила стаття про перехід церковних громад до Православної Церкви України

Розгорнута відповідь: до списку найпопулярніших статей української Вікіпедії зазвичай входять статті про відомих історичних осіб (Тарас Шевченко, Іван Франко, Леся Україна, Богдан Хмельницький тощо). Також україномовних читачів цікавлять країни (Україна, Німеччина, Велика Британія, Польща тощо), великі українські міста (наприклад, Київ і Львів), значні історичні події (Перша та Друга світові війни, Голодомор в Україні 1932—1933 років тощо).

У 2019 році до топ-50 також увійшли українські політики: Володимир Зеленський, Петро Порошенко, Дмитро Разумков, Олексій Гончарук. Найпопулярніша стаття — «Перехід церковних громад до ПЦУ»; її переглянули понад мільйон разів за рік.

Для порівняння, в англійській Вікіпедії більшість найпопулярніших статей зазвичай стосується поп-культури, зокрема популярних фільмів та серіалів. У 2019 році список очолила стаття про фільм «Месники: Завершення»: вона набрала майже 45 мільйонів переглядів.

Топ-10 найпопулярніших статей української Вікіпедії у 2019 році
(Візуальне оформлення: Антон Процюк, CC0)

11. Хто фінансує Вікіпедію? Як вона заробляє на життя? 

Коротка відповідь: Вікіпедія є некомерційним проєктом, який фінансується з пожертв читачів.

Розгорнута відповідь: із свого заснування Вікіпедія була некомерційним проєктом, який принципово не розміщує рекламу і не бере грошей за доступ до статей. Вікіпедія живе за рахунок пожертв читачів. За минулий рік вдалося зібрати 112 мільйонів доларів США по всьому світу. Це значно менше, ніж заробляють веб-ресурси зі схожим рівнем популярності, але цього вистачає на підтримання роботи Вікіпедії.

12. Чому стаття про Київ в англійській Вікіпедії називається «Kiev», а не «Kyiv»? 

Оновлення станом на кінець 2020 року: спільнота англійської Вікіпедії після довгих обговорень нарешті вирішила перейменувати статтю «Kiev» на «Kyiv». Детальніше про це читайте тут. Однак загальний принцип, описаний у цій відповіді, залишається актуальним та пояснює інші схожі ситуації (наприклад, іменування статей «Chernobyl» чи «Odessa»).

Коротка відповідь: бо (поки що) більше авторитетних джерел англійською мовою вживають саме перший варіант.

Розгорнута відповідь: у визначенні того, що написано у статті чи як вона називається, Вікіпедія спирається у першу чергу на авторитетні джерела своєю мовою. Тобто, наприклад, на джерела англійською мовою для англомовної Вікіпедії. Як енциклопедія, Вікіпедія не формує реальність, а лише відображає те, про що йдеться у надійних джерелах.

За результатами довгих обговорень спільнота англійської Вікіпедії встановила, що варіант «Kiev» є досі більш поширеним в англомовних книгах, наукових статтях, медіа та інших авторитетних джерелах. Тому стаття про Київ називається саме так. Однак якщо з плином часу все більше ЗМІ, міжнародних організацій та інших можливих джерел візьмуть до вжитку варіант «Kyiv», можна буде перейменувати статтю.

Те ж стосується словосполучення «на Украине» у Вікіпедії російською мовою чи інших схожих випадків.

13. Чи можу я написати статтю у Вікіпедії про себе?

Коротка відповідь: небажано це робити, але теоретично можете, якщо ви достатньо відомі для цього і дотримаєтеся всіх правил Вікіпедії.

Розгорнута відповідь: Правила Вікіпедії не радять писати про себе (або про своїх друзів чи знайомих), оскільки так виникає конфлікт інтересів. Людині складно писати про себе нейтрально і в енциклопедичному стилі; наприклад, ви можете додати лише позитивні факти про себе, а незручні (якщо такі є) замовчати. 

Утім, у Вікіпедії немає суворої заборони писати про себе. Але дуже важливо, аби така стаття відповідала всім правилам — інакше вона може бути вилучена. Також важливо розуміти, що ви не зможете «захистити» статтю, щоби вона відображала текст, який вигідний вам. Вікіпедія — це колективний проєкт, а тому будь-хто може додати зміни до будь-якої статті. Це означає, що інші дописувачі можуть додати до статті критичну інформацію (якщо вона відображена у надійних джерелах інформації), і ви не матимете права вилучити її.

Також зверніть увагу, що у Вікіпедії діють критерії значимості: можна писати лише про тих людей, чия діяльність і біографія широко висвітлена в незалежних авторитетних джерелах.

Тому буде краще, якщо таку статтю напише інша людина, яка зможе нейтрально описати ваші досягнення. Звісно, якщо ви значимі для Вікіпедії. Якщо ні — доведеться ще почекати.

Читайте детальніше: як написати статтю у Вікіпедії про себе

14. Чи можна замовити в когось статтю про себе у Вікіпедії? 

Коротка відповідь: теоретично — так, але маєте ризик марно витратити гроші, тому не радимо цього робити.

Розгорнута відповідь: перш за все важливо зрозуміти: ви не можете заплатити самій Вікіпедії за статтю про себе. Вікіпедія не є онлайн-ЗМІ і не продає нативну рекламу (чи будь-яку іншу рекламу).

При цьому Вікіпедія не забороняє приватним користувачам писати статті для інших людей за гроші (такі редагування мають бути чітко позначені як оплачені). Однак ми не радимо цього робити. 

Як уже згадувалося вище, Вікіпедія є саморегульованою спільнотою і рішення в ній приймаються колективно. Тому одна людина чи компанія не зможе вам надати точну гарантію, що оплачена стаття не буде видалена чи/або відредагована. Тому є значний ризик, що ви заплатите за статтю, але потім її все одно вилучать. Якщо її й не вилучать, то у статтю про вас чи вашу компанію можуть додати критичну інформацію — і за умови, що ця інформація почерпнута з авторитетних джерел, у вас уже не буде можливості видалити її з онлайн-енциклопедії.

Тому краще почекайте допоки ви чи ваша компанія станете достатньо відомими, щоб про вас написали статтю добровільно.

Читайте детальніше: ГО «Вікімедіа Україна» попереджає: користуючись Вікіпедією, не платіть шахраям!

15. Чому у Вікіпедії немає статті про мого знайомого письменника, музиканта чи художника?

Коротка відповідь: скоріш за все, ця людина поки не достатньо значима для Вікіпедії або просто поки що ніхто з волонтерів-дописувачів не започаткував статтю про неї.

Розгорнута відповідь: Є два найбільш імовірних варіанти. По-перше, можливо, ваша знайома поки що не відповідає критеріям значимості Вікіпедії. Ймовірно, вона багато пише, виступає чи малює, але про неї не пишуть у надійних джерелах. Це трапляється, якщо людина лише починає свою кар’єру або, наприклад, з місцевими митцями, котрі не мають багато уваги з боку медіа. Писати статтю про людину, про біографію та досягнення якої немає публікацій у надійних джерелах (книгах, журналах, газетах чи якісних онлайн-ЗМІ) — не варто, адже таку статтю вилучать.

Існує й другий варіант: людина достатньо відома, але у редакторів Вікіпедії наразі просто не дійшли руки написати статтю про неї. Вікіпедія, як вже наголошувалося, є добровільним проєктом, який редагують у свій вільний час волонтери. Кожна людина пише про ті теми, які їй цікаві та важливі. Можливо, на інформацію про вашу знайому письменницю, художницю чи музикантку жоден із редакторів Вікіпедії не натрапив.

16. Бачу помилку у Вікіпедії. Що робити? 

Коротка відповідь: найкраще — взяти й виправити самостійно

Розгорнута відповідь: на жаль, у Вікіпедії трапляються помилки. Однак сила цього проєкту в тому, що хто завгодно може ці помилки виправити. Оскільки Вікіпедію може редагувати будь-хто, ви також можете це зробити. Просто натисніть кнопку «Редагувати» і виправте її.

Детальніше про те, як долучитися до редагування Вікіпедії — у питаннях №17 і №18.

17. Як створити статтю у Вікіпедії?

Коротка відповідь: ознайомтеся з базовими правилами і напишіть самі. Можна взяти за зразок подібну статтю.

Є багато довідкових матеріалів, які допоможуть зробити перші кроки у Вікіпедії. Один із них — посібник «Редагуємо Вікіпедію» (https://w.wiki/FXr)

Розгорнута відповідь: Технічно створити статтю у Вікіпедії нескладно; прочитати про те, як це робиться, і почати створювати її можна на цій сторінці. Детальніша довідка про те, як редагувати Вікіпедію — у посібнику «Редагуємо Вікіпедію». Також можете переглянути коротку відеоінструкцію.

При створенні статті треба враховувати кілька важливих правил Вікіпедії:

 1. Тема має відповідати критеріям значимості. У Вікіпедії не можна написати про будь-що і будь-кого; варто писати про ті предмети, які є достатньо значимими. Базове правило — про предмет статті (наприклад, людина, про яку ви пишете) має згадуватися в кількох незалежних авторитетних джерелах.
 2. Стаття повинна посилатися на авторитетні джерела інформації: енциклопедії, книги, надійні журнали, газети та інтернет-ЗМІ тощо. До статті можна додавати лише ту інформацію, яка відображена в джерелах
 3. Текст статті слід писати в енциклопедичному стилі, він не повинен мати ознак просування та реклами. Рекламні тексти з Вікіпедії вилучаються.
 4. Стаття повинна бути нейтральною: текст має бути нейтральним та безстороннім, висвітлювати всі вагомі точки зору (якщо, наприклад, ви пишете про якесь наукове явище й існує кілька теорій його походження), не бути зааганжованим. У Вікіпедії не можна висловлювати своєї точки зору щодо чогось чи публікувати свої роздуми, як і оригінальні дослідження загалом.
 5. Важливо дотримуватися авторських прав. До статей можна додавати лише той текст, який ви написали самостійно, або взяли із джерел під вільними ліцензіями.

Можете взяти за зразок уже наявну у Вікіпедії статтю на подібну тему і скопіювати структуру звідти. Також можна перекласти якісну статтю з іншого мовного розділу Вікіпедії.

Ви можете самостійно ознайомитись із довідкою Вікіпедії й почати створювати статтю хоч зараз. Якщо ви хотіли б отримати допомогу й пораду від досвідчених дописувачів, читайте відповідь до питання №18.

18. Потребую допомоги, аби навчитися редагувати Вікіпедію. Хто може допомогти?

Вікіпедистка допомагає учасницям тренінгу створити статтю у Вікіпедії під час Вікімарафону 2019
(Фото: BiblioGmyr, CC BY-SA 4.0)

Коротка відповідь: Зверніться до досвідчених волонтерів-дописувачів онлайн чи прийдіть на вікізустріч.

Розгорнута відповідь: У питанні №17 ми розповіли, як ви можете почати редагувати Вікіпедію самостійно. Однак є багато способів отримати допомогу й пораду від дописувачів та дописувачок, які вже мають досвід роботи у Вікіпедії.

Ось кілька шляхів, як це зробити:

 • Звернутися до знайомого дописувача Вікіпедії (або написати пост у соціальній мережі: можливо, хтось із ваших друзів знає такого). Запитайте у нього чи неї все що завгодно 🙂
 • Звернутися у самій Вікіпедії до когось з дописувачів Вікіпедії, які готові допомогти новачкам. Це вікіпедист(к)и, які мають достатньо досвіду, щоби допомогти вам почати редагувати.
 • Прийти на одну з вікізустрічей, які регулярно проводяться у різних містах України або онлайн.
 • Прийти на один з тренінгів або вебінарів, які проводяться час від часу для різних аудиторій. Щоб стежити за іншими тренінгами, можна підписатися на Фейсбук-сторінку ГО «Вікімедіа Україна».
 • Звернутися по допомогу у відкриту Фейсбук-групу «Дописувачі української Вікіпедії».
 • Звернутися до ГО «Вікімедіа Україна» щодо проведення тренінгу. Пишіть на info@wikimedia.org.ua

Всі з перерахованих прикладів є прийнятними, головне — ваше бажання долучитися до розбудови найбільшої у світі вільної онлайн-енциклопедії. Будьте рішучими — і у вас все вийде! 

19. Як можна допомогти Вікіпедії? (окрім створення й покращення статей) 

Коротка відповідь: є багато способів; наприклад, можна завантажувати фотографії, долучитися до офлайн-проєктів або пожертвувати гроші Вікіпедії.

Розгорнута відповідь: найкращий спосіб подякувати Вікіпедії й допомогти її розвитку — це долучитися до її наповнення. Однак є й інші способи допомогти Вікіпедії.

Ось три приклади:

 1. Завантажуйте фотографії, які згодом можна буде використовувати у статтях Вікіпедії. Наприклад, можна брати участь у фотоконкурсах «Вікі любить пам’ятки» і «Вікі любить Землю», які проходять в Україні щорічно.
 2. Долучіться до офлайн-проєктів: допомагайте з організацією тренінгів із редагування Вікіпедії, поширюйте інформацію про вікіпроєкти, задавайте своїм студентами писати статті у Вікіпедії замість рефератів чи долучіться до адвокації важливих для Вікіпедії тем. Наприклад, можна долучитися до проєктів ГО «Вікімедіа Україна».
 3. Пожертвуйте гроші на розвиток Вікіпедії. Як ми побачили у питанні №11, Вікіпедія є некомерційним проєктом, який живе коштом пожертв читачів. Щоб підтримати найбільшу у світі вільну онлайн-енциклопедію, ви можете пожертвувати кошти на її розвиток.

Читайте детальніше: Як допомогти розвитку Вікіпедії: 10 різноманітних способів

Автори допису: Антон Процюк і Сергій Петров (користувач Kharkivian).

Текст поширюється на умовах вільної ліцензії CC BY-SA 4.0: ви можете вільно поширювати й перепубліковувати його за умови обов’язкового вказання авторства, джерела та ліцензії.

Опубліковано у Аналітика. Додати до закладок постійне посилання.

13 Responses to Часті питання про Вікіпедію: відповідаємо на 19 найпоширеніших

 1. Сповіщення: В українській Вікіпедії мільйон статей! | Вікімедіа Україна

 2. Сповіщення: Коментар ГО «Вікімедіа Україна» стосовно організації, що незаконно використовує бренд Вікіпедії | Вікімедіа Україна

 3. Сповіщення: Коментар ГО «Вікімедіа Україна» стосовно організації, що незаконно використовує бренд Вікіпедії | Вікі: медіа і технології

 4. Сповіщення: З чого почати знайомство із Вікіпедією: корисні посилання | Вікімедіа Україна

 5. Сповіщення: Здобутки «Вікімедіа Україна» у 2020 році | Вікімедіа Україна

 6. Сповіщення: Вікіпедію створили 20 років тому: найвідоміша енциклопедія відзначає ювілей | Вікімедіа Україна

 7. Сповіщення: Як написати статтю у Вікіпедії про себе — і чому цього робити не варто | Вікімедіа Україна

 8. Сповіщення: В українській Вікіпедії — 1 мільйон 100 тисяч статей! | Вікімедіа Україна

 9. Сповіщення: Як Вікіпедія регулює питання належності Криму — і чому можуть ставатися помилки | Вікімедіа Україна

 10. Сповіщення: Українська Вікіпедія святкує 18-річчя | Вікімедіа Україна

 11. Сповіщення: Інформаційне волонтерство у Вікіпедії: чому воно важливе, як працює Вікіпедія та як до неї долучитися | Вікімедіа Україна

 12. Сповіщення: У кримськотатарській Вікіпедії створили 20-тисячну статтю | Вікімедіа Україна

 13. Сповіщення: Статтю про мене у Вікіпедії вилучили — що робити?  | Вікімедіа Україна

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s