Пластуни опановують Вікіпедію

Починаючи з квітня 2011 року група пластунів з куреня число 97 ім. Максима Кривоноса наполегливо працювала в українській та англійській версіях Вікіпедії – вільної інтернет-енциклопедії, до якої може дописувати кожен. Координатор і головний дописувач групи – пл. розв. Микита Петік. Куратор проекту – старший пластун скоб Ярема Дух, ЛЧ. Робота йшла відразу по кількох напрямках:

 1. Створення і вдосконалення вже існуючих статей про іноземні скаутські організації, які входять у Всесвітню організацію скаутського руху (ВОСР) в українській Вікіпедії. Загалом було створено 12 нових статей, покращено 3 існуючих. Створено кілька навігаційних шаблонів для кращого впорядкування інформації та переходом між статтями про країни-члени регіонів ВОСР, створено схеми структур скаутських організацій, завантажено близько 30 фотографій та зображень гербів скаутських організацій;
 2. Створення і вдосконалення вже існуючих статей на пластову тематику. Головним завданням було покращити основну статтю про Пласт на основі рецензій від пластунів, серед яких є історики, юристи, програмісти, PR-менеджери, представники прес-служби Пласту, голова і члени Крайової Пластової Старшини. Окрім основної статті було створено декілька статей про Пласт в інших країнах (США, Канада, Аргентина). Серед значних змін до основної статті є: Практично повністю оновлено розділ “Історія”, додано багато історичних фотографій про Пласт, згадок очевидців, фрагменти із спогадів пластунів передвоєнного та повоєнного часу. Створено розділи “Поширення Пласту”, “Співпраця з іншими скаутськими організаціями”, “Критика”, “Література”. Опрацьовано і доповнено всі інші розділи статті. Зараз стаття має статус “Добра” на Вікіпедії. В часі роботи завантажено 15 фотографій, створено дві мапи;
 3. Створення і вдосконалення вже існуючих статей на пластову тематику в англійській Вікіпедії. Головним завданням у цьому напрямі було покращення основної статті про Пласт.

Уся проведена робота має стати лише поштовхом для усіх пластунів долучитися до написання статей до Вікіпедії. Найлегше з чого можна почати – створити статтю про свій пластовий курінь уладу пластового юнацтва (УПЮ), уладу старшого пластунства (УСП) чи уладу пластового сеньйорату (УПС). Деякі юнацькі та старшопластунські курені вже так і зробили. Також можна завантажувати архівні і не дуже фотографії про Пласт, оновлювати інформацію про останні крайові і станичні акції, пластові фестивалі, табори, мандрівки. Втім, обмежень для фантазії немає – Вікіпедія дає простір для реалізації багатьох пластових і непластових проєктів.

Автор новини: пластун розвідувач Микита Петік.

Джерело: http://www.plast.org.ua

About Юрій Пероганич

1961 року народження, громадський діяч в ІТ, освіті, культурі
Опубліковано у Проекти з партнерами | Теґи: . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

3 Responses to Пластуни опановують Вікіпедію

 1. Andriy Makukha коментує:

  Шкодую, що не був пластуном. І шкода, що в Білій Церкві немає куреня Пласту, інакше б посприяв участі у ньому племінників.

  Подобається

 2. Andriy Makukha коментує:

  Задався питанням, чи справді кожен курінь є значимим, адже єдиний відомий мені (через знайому) курінь “Степові відьми” нараховує близько 20 осіб. Зайшов на їх сайт і побачив розділ “ЗМІ про нас”: http://my.plast.org.ua/vidmy/?page_id=338 – нічого собі інформаційне покриття!

  Подобається

 3. Andriy Makukha коментує:

  Задався питанням, чи справді кожен курінь є значимим і перевірив єдиний відомий мені через знайомих курінь “Степові відьми”, який нараховує з 20 членкинь. На їхньому сайті виявилося, що вони справді мають хороше покриття у ЗМІ: http://my.plast.org.ua/vidmy/?page_id=338

  Подобається

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s