В україномовній Вікіпедії — 300 тисяч статей!

Кількість статей українського розділу всесвітньої інтернет-енциклопедії «Вікіпедія», http://uk.wikipedia.org, перевищила 300 тисяч. Вікіпедія українською мовою посідає п’ятнадцяте місце за кількістю статей з-поміж 281 вікіпедії різними мовами, третє місце серед слов’янських вікіпедій і є найбільшою базою енциклопедичних знань українською мовою.

Нині в україномовній Вікіпедії зареєстровано 106 тисяч користувачів. З них понад 1700 є активними дописувачами. На одного активного користувача україномовної Вікіпедії припадає 176 статей. Це третій показник у світі серед 20 найбільших Вікіпедій різними мовами.

Вікіпедія в усьому світі — це значно більше, ніж енциклопедія. Це також рух добровольців, які прагнуть надавати вільний доступ до інформації кожній людині, яка її потребує. В Україні до цього додається бажання створювати вміст саме українською мовою. За кожною статтею, словом чи фотографією у Вікіпедії стоять люди, котрі добровільно віддають свій час, щоб наповнити Вікіпедію якомога повнішою, точнішою та цікавішою інформацією. Засновник Вікіпедії Джиммі Вейлз вважає, що такі мережі, як Вікіпедія, творять новий тип об’єднань людей, що активно обмінюються сучасними ідеями та думками.

Створювати нові статті чи вдосконалювати вже створені Вікіпедії може будь-який користувач інтернету. Втім, це не означає, що на її сторінки може легко потрапити неточна чи навіть брехлива інформація. За правилами Вікіпедії, усі розміщені відомості мають посилатися на авторитетні джерела: наукові видання, енциклопедії, результати досліджень тощо. У Вікіпедії також неможливо зіпсувати чи знищити статтю, адже усі зміни зберігаються і будь-який учасник, який помітив, що стаття була зіпсована, може легко поновити попередній стан.

Рубіж у перші сто тисяч статей українська інтернет-енциклопедія подолала в березні 2008 року. Для цього її користувачам знадобилося чотири роки. Наступні сто тисяч написано за два роки, а ще 100 тисяч статей — за 1 рік і 3 місяці. В останні місяці користувачі української Вікіпедії щодоби створюють понад 250 нових статей.

12 лютого 2011 року україномовна Вікіпедія випередила Вікіпедію фінською мовою за кількістю статей і перемістилася на 15 місце у переліку найбільших Вікіпедій різними мовами. Від чотирнадцятого місця, яке нині посідає норвезька Вікіпедія, її відділяє близько 7 тисяч статей. Найбільшим мовним розділом Вікіпедії незмінно залишається англомовний, який зараз налічує 3,75 млн. статей. Першу п’ятірку доповнюють німецька (1,26 млн.), французька (1,22 млн.), італійська (816 тис.) та польська (813 тис.).

Всесвітньою інтернет-енциклопедією опікується організація «Фонд Вікімедіа», яка збирає пожертви на розвиток програмного забезпечення й обладнання для розміщення енциклопедії в інтернеті. У багатьох країнах для підтримки місцевого мовного розділу створюються громадські об’єднання. В Україні таку роботу провадить громадська організація «Вікімедіа Україна» (http://ua.wikimedia.org), створена 2009 року. «Вікімедіа Україна» співпрацює, зокрема, з Академією наук вищої школи України та Національною спілкою письменників України з метою покращення статей про українських науковців і письменників.

Додаткову інформацію журналістам можуть надати:

Юрій Пероганич, виконавчий директор ГО «Вікімедіа Україна», директор Асоціації підприємств інформаційних технологій України. Тел. +380 44 230 4835, мобільний +380 67 505 1201, director at wikimediaukraine.org.ua

Андрій Бондаренко, колишній голова правління ГО «Вікімедіа Україна», тел. мобільний +380 66 142 7433
Олекса Юрченко, заступник голови правління ГО «Вікімедіа Україна», тел. +380 97 434 0545.

Володимир Білецький, один з активних користувачів, який створив близько 10 000 нових статей Україномовної вікіпедії, доктор технічних наук, професор. Тел. +380 67 717 8068

About Юрій Пероганич

1961 року народження, громадський діяч в ІТ, освіті, культурі https://fb.com/perohanych, +380 67 505 1201
Опубліковано у Прес-релізи, Статистика. Додати до закладок постійне посилання.

2 Responses to В україномовній Вікіпедії — 300 тисяч статей!

  1. Наш “ювілей” майже співпав за часом з ювілеями наших слов’янських колег – чехи подолали рубіж 200 тисяч, а хорвати – 100 тисяч статей.

    Подобається

  2. Алекс коментує:

    З цього приводу, імхо, можна випустити прес-реліз. Типу 3 слов*янські вікіпедії подолали свої рубежі.

    Подобається

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s