Страйк російськомовної Вікіпедії

Wikipedia-ru-censorship.png

Як повідомляє “Вікімедіа РУ”, Російськомовна Вікіпедія буде закрита 10 липня на знак протесту проти пропонованих поправок до закону «Про інформацію», обговорення яких цього дня триватимуть у Державній Думі Російської Федерації. Ці поправки можуть стати основою для реальної цензури в мережі Інтернет – формування списку заборонених сайтів і IP-адрес з їх подальшою фільтрацією.

Лобісти та активісти, які підтримують ці поправки, стверджують, що вони спрямовані виключно проти змісту на зразок дитячої порнографії «і тому подібних речей», але, на думку вікіпедистів, слідування положенням і формулюванням, винесеним на обговорення, може спричинити до створення в Росії аналога «великого китайського фаєрволу». Практика застосування законодавства, що існує в Росії, говорить про високу ймовірність найгіршого сценарію, за якого незабаром і доступ до Вікіпедії буде закрито по всій країні.

10 липня проходитиме друге читання закону в Державній думі Російської Федерації. Поправки набудуть чинності в день підписання закону Президентом Російської Федерації після третього читання, дата якого поки що не визначена.

Раніше подібні акції протестів влаштовували  4 жовтня 2011 на  Вікіпедії  італійською мовою проти законопроекту «DDL intercettazioni» (Закону «Про прослуховування»)  та на Англомовній Вікіпедії 18 січня 2012 року  проти прийняття Палатою представників США закону «Про боротьбу з інтернет-піратством» i та Сенатом США «Про запобігання реальним інтернет-загрозам для творчості та крадіжки інтелектуальної власності». Громадська організація «Вікімедіа Україна» стурбована спробами поставити Інтернет під тотальний контроль і висловлює підтримку російським вікіпедистам.

Опубліковано у Поточні події. Додати до закладок постійне посилання.

2 Responses to Страйк російськомовної Вікіпедії

  1. Сповіщення: Російська Вікіпедія страйкує проти цензури в інтернеті | Watcher

  2. Сповіщення: Російська Вікіпедія страйкує проти цензури в інтернеті | crowler-pcworld

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s