У Харкові презентували «Вікі любить пам’ятки» на «Шляху до Незалежності»

24 серпня у Харкові було презентовано конкурс «Вікі любить пам’ятки»  під час святкової екскурсії містом до Дня Незалежності України

Група екскурсантів біля пам’ятника розстріляним кобзарям

Екскурсія «Шлях до Незалежності», яка була одним з елементів святкової програми, підготовленої громадськістю Харкова, пройшла центральною частиною міста від Пам’ятника Тарасові Шевченку до меморіальної дошки Миколі Міхновському, яка розміщена на Губернаторському палаці, в якому розміщувався Харківський університет, а нині – Українська інженерно-педагогічна академія. Екскурсію проводили Вікторія Склярова (історична частина) та Сергій Петров (пам’яткознавча частина).

На початку екскурсії було повідомлено про історію конкурсу «Вікі любить пам’ятки», його основні положення, а також наголошено на тому, що під час екскурсії буде звертатись увага на пам’ятки історії, архітектури та містобудування, повз які пролягатиме маршрут.

Сама екскурсія пройшла від пам’ятника Тарасові Шевченку та розстріляним кобзарям вулицею Римарською, на якій розташовуєтьсяано Харківська обласна філармонія (раніше – оперний театр, пам’ятка архітектури місцевого значення), де проходив процес Спілки визволення України  По тому учасники вийшли на вулицю Сумську, де у будівлі товариства «Саламандра» (пам’ятка архітектури) провів дитячі роки український мовознавець Юрій Шевельов.

По тому екскурсійний маршрут пройшов вулицями Сумською та Університетською, яка знаходиться у межах колишньої козацької фортеці. На обох цих вулицях знаходиться велика кількість пам’яток архітектури та містобудування. Особливо ними багата вулиця Університетська, де розташовано кілька комплексів будівель, які є пам’ятками національного значення (Покровський монастир, Успенський собор та комплекс будівель Харківського університету).

Під час екскурсії було зроблено низку світлин пам’яток історії, архітектури та монументального мистецтва, які будуть завантажені з початком конкурсу. Неодноразово наголошувалось на тому, що варто користуватись та долучатись до редагування Вікіпедії.

  • Зазначення авторьких прав на зображення: всі  зображення авторства  Kharkivian під ліцензією CC BY-SA 3.0 з Wikimedia Commons.
Опубліковано у Проекти з партнерами, Публічні заходи | Теґи: , , . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s