Українські ВікіНовини потребують підтримки

ВікіНовини — відкрите новинне інтернет-видання, яке створюється неоплачуваними дописувачами. Технологія й принципи написання новинних статей у Вікіновинах такі ж, як у Вікіпедії та інших виданнях фонду «Вікімедіа».

У березні 2013 року українські ВікіНовини виходять на 20-те місце в світі за кількістю переглядів серед інших вікіновин. За оцінками це відповідатиме близько 80 тисяч переглядів у місяць.  За кількістю статей (739) українські ВікіНовини займають 27 місце   Це не відповідає тому місцю, яке могли б українські ВікіНовини займати, як за кількістю потенційних читачів так і дописувачів.

Варто врахувати, що Вікіновинам доводиться витримувати набагато більшу конкуренцію із комерційними новинними агенціями, ніж Вікіпедії з іншими енциклопедіями, тому така кількість переглядів, враховуючи, що за весь час існування Вікіновин було лише близько 30  редакторів і те, що лише 2-3 людини у місяць підтримують цей проект – це не так вже й мало. У той же час, збільшення активних редакторів та числа статей приверне більшу увагу читачів. ВікіНовини – чудовий майданчик для людей, які хочуть попробувати свої сили у журналістиці, для молодих журналістів або студентів факультетів журналістики.

Як можна допомогти Вікіновинам:

 1. Найпростіше – стань читачем ВікіНовин, поширюй посилання на ВікіНовини у соціальних мережах.
 2. Вподобай сторінку Вікіновин у соціальних мережах: у Фейсбуці http://www.facebook.com/uk.wikinews , Вконтакті – http://vk.com/uk.wikinews  та у Ґуґл+  і запроси до неї своїх друзів.
 3. Напиши статтю у ВікіНовини. Це може бути як новинна стаття, що грунтується на джерелах, так і оригінальних репортаж або інтерв’ю. Вимоги до статей у Вікіновинах близькі до вікіпедійних вимог – це дотримання нейтральної точки зору, посилання на джерела та дотримання авторських прав.
 4. Варто зауважити, що у ВікіНовини не можна дослівно копіювати новини із інших джерел, за винятком копіювання із джерел, що поширюються на умовах вільної ліцензії або є у суспільному надбанні. Наприклад, тексти із сайту української служби Голосу Америки http://ukrainian.voanews.com/ знаходяться у суспільному надбанні і можуть бути вільно копійовані у ВікіНовини із посиланням на джерело.

Якщо не відчуваєш сил одразу самостійно написати статтю, основану на інформації із декількох джерел, можна «потренуватись» у оформленні статей, копіюючи актуальні статті із сайту Голосу Америки та деяких інших вільних джерел або перекладаючи нові статті із іншомовних вікіновин, які розповсюджуються на умовах вільних ліцензій. Політика імпорту у ВікіНовини вільних джерел виправдала себе у сербських та російських вікіновинах і додала їм значну кількість читачів та призвела до того, що потроху почали підтягуватись вікірепортери, що писали власні статті та оригінальні репортажі.

Долучайся!

Анатолій Луцюк, голова правління ГО «Вікімедіа Україна»

About yakudzawiki

Адміністратор і бюрократ української Вікіпедії
Опубліковано у Некатегоризовано | Теґи: . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

2 Responses to Українські ВікіНовини потребують підтримки

 1. nickispeaki коментує:

  Все то добре, а ще, пане Анатолію, було б краще помилки повиправляти! Їк кількість ПРОСТО зашкалює! ;-0

  Подобається

 2. Igor Kos коментує:

  а спортивні новини можна писати?
  ::Так, звісно. –Yakudza

  Подобається

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s