“Галерея слави” виходить на фінішну пряму

Логотип конкурсу від вікіпедиста AlexusUkr

Конкурс статей “Галерея слави Півдня Росії та Сходу України“, українська частина якого розпочалася 16 липня, виходить на фінішну пряму. Розпочалася остання, 9-а декада конкурсу, що завершиться  15 жовтня  о 23:59 за київським часом. 

Конкурсні статті оцінюватимуться по трьох номінаціях – “природа та географія”, “історія та культура”  і “біографічні статті”.  Для оцінювання статей по кожній номінації скликано журі, відповідно “природознавче журі” очолюватиме кандидат біологічних наук, доцент Луганського університету,  Ігор Загороднюк, “біографічне журі” – доктор технічних наук, професор Донецького технічного університету Володимир Білецький,  а “історичне журі” –  кандидат історичних наук, професор Харківського університету, Сергій Куделко. Таким чином кожна з трьох українських областей, представлених у конкурсі, матиме свого шанованого представника в журі.

За підсумками 80 днів, які триває конкурс, створено 453 статті. В конкурсі за попередніми даними беруть участь 22 учасника, причому двоє найактивніших уже створили в рамках конкурсу 101 і 81 статтю відповідно.

Найбільш популярною виявилася  номінація “природа і географія“, до цієї номінації за підсумками 8 декад зараховано 220 конкурсних статей. Це – статті про окремі населені пункти, райони, природні пам’ятки, заповідники, а також біологічні види, що є особливо характерними саме для цих країв. Багато населених пунктів щоправда лишаються не описаними у Вікіпедії, тож сподіваємося на поповнення цієї категорії.

Діаграма росту кількості статей в українській та російській частині конкурсу

Другою за популярністю поки що йде номінація “біографічні статті“, до якої за підсумками 8 декад зараховано 79 статей, більшість з них присвячено відомим літераторам, митцям і науковцям 19-20 століть. Меншою мірою поки що представлені відомі постаті більш віддалених епох, хоча і тут простір для вікі-творчості може бути досить значним.

І нарешті номінація “історія та культура” нараховує 63 статті, тематика яких досить широка – від археологічних пам’яток минулих тисячоліть і до сучасних музеїв та університетів.  Проте, гадаємо, нерозкритих сторінок історії лишається все ще чимало, як сучасної так і стародавньої історії, отже простір для творчості учасників конкурсу ще чималенький.

Нарешті окремо враховуються статті написані “в підтримку конкурсу“. Це статті, які з тих чи інших причин не можуть бути врахованими при визначенні переможців. Зокрема це статті написані самими членами журі, які звичайно ж не оцінюватимуться, проте можуть слугувати певним тематичним орієнтиром для учасників конкурсу, і звичайно ж, так само є цінними для поповнення скарбниці знань про Схід України та Південь Росії. Таких статей наразі нараховується близько 90.

Журі нараховуватиме учасникам конкурсу бали за кожну написану ними статтю по різних критеріях – “повнота розкриття”, “структурованість і логіка викладу”, “загальне враження”, “обсяг статті” і “ілюстрованість”.  Отже ключ до перемоги в кожній з номінацій простий – писати якнайбільше і як найякісніше! Результати конкурсу планується оголосити в листопаді, а наразі побажаємо учасникам натхнення і творчої наснаги на фінішній прямій!

Опубліковано у Конкурси, Поточні події. Додати до закладок постійне посилання.

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s