Конкурс статей “Галерея слави Півдня Росії та Сходу України“, українська частина якого розпочалася 16 липня, виходить на фінішну пряму. Розпочалася остання, 9-а декада конкурсу, що завершиться 15 жовтня о 23:59 за київським часом.
Конкурсні статті оцінюватимуться по трьох номінаціях – “природа та географія”, “історія та культура” і “біографічні статті”. Для оцінювання статей по кожній номінації скликано журі, відповідно “природознавче журі” очолюватиме кандидат біологічних наук, доцент Луганського університету, Ігор Загороднюк, “біографічне журі” – доктор технічних наук, професор Донецького технічного університету Володимир Білецький, а “історичне журі” – кандидат історичних наук, професор Харківського університету, Сергій Куделко. Таким чином кожна з трьох українських областей, представлених у конкурсі, матиме свого шанованого представника в журі.
За підсумками 80 днів, які триває конкурс, створено 453 статті. В конкурсі за попередніми даними беруть участь 22 учасника, причому двоє найактивніших уже створили в рамках конкурсу 101 і 81 статтю відповідно.
Найбільш популярною виявилася номінація “природа і географія“, до цієї номінації за підсумками 8 декад зараховано 220 конкурсних статей. Це – статті про окремі населені пункти, райони, природні пам’ятки, заповідники, а також біологічні види, що є особливо характерними саме для цих країв. Багато населених пунктів щоправда лишаються не описаними у Вікіпедії, тож сподіваємося на поповнення цієї категорії.
Другою за популярністю поки що йде номінація “біографічні статті“, до якої за підсумками 8 декад зараховано 79 статей, більшість з них присвячено відомим літераторам, митцям і науковцям 19-20 століть. Меншою мірою поки що представлені відомі постаті більш віддалених епох, хоча і тут простір для вікі-творчості може бути досить значним.
І нарешті номінація “історія та культура” нараховує 63 статті, тематика яких досить широка – від археологічних пам’яток минулих тисячоліть і до сучасних музеїв та університетів. Проте, гадаємо, нерозкритих сторінок історії лишається все ще чимало, як сучасної так і стародавньої історії, отже простір для творчості учасників конкурсу ще чималенький.
Нарешті окремо враховуються статті написані “в підтримку конкурсу“. Це статті, які з тих чи інших причин не можуть бути врахованими при визначенні переможців. Зокрема це статті написані самими членами журі, які звичайно ж не оцінюватимуться, проте можуть слугувати певним тематичним орієнтиром для учасників конкурсу, і звичайно ж, так само є цінними для поповнення скарбниці знань про Схід України та Південь Росії. Таких статей наразі нараховується близько 90.
Журі нараховуватиме учасникам конкурсу бали за кожну написану ними статтю по різних критеріях – “повнота розкриття”, “структурованість і логіка викладу”, “загальне враження”, “обсяг статті” і “ілюстрованість”. Отже ключ до перемоги в кожній з номінацій простий – писати якнайбільше і як найякісніше! Результати конкурсу планується оголосити в листопаді, а наразі побажаємо учасникам натхнення і творчої наснаги на фінішній прямій!