Завершено конкурс WikiBioContest

File:ADN animation.gif

Анімоване зображення структури ДНК стало одним із символів біологічних вікіпроектів

В українській Вікіпедії завершено конкурс з написання статей біологічної тематики WikiBioContest-2013, що проводився фірмою PROXEN та ГО «Вікімедіа Україна». Переможцями конкурсу стали:

Загалом в рамках конкурсу було написано 54 статті, сукупний розмір яких склав приблизно 2 МБ. З них 17 статей – у категорії “біохімія, фізіологія, генетика, цитологія, молекулярна біологія”, 37 – у категорії “ботаніка, зоологія, екологія, палеонтологія” (деякі з них були представлені на розгляд журі як цикли статей). В конкурсі взяли участь 29 учасників.

На відміну від попередніх конкурсів статей, що проходили в українській Вікіпедії, цей конкурс був більшою мірою орієнтований саме на якість, а не кількість. Зокрема, якщо в попередніх конкурсах при підрахунку балів враховувався розмір кожної з написаних його учасниками статей, то в цьому конкурсі – лише оцінки членів журі по трьох критеріях – “Відповідність конкурсній категорії”, “Інформаційне наповнення” та “Оформлення”.

Такий підхід відбився і на статистиці конкурсу. З одного боку кількість статей, написаних протягом конкурсу була порівняно невеликою – лише 54 (в інших конкурсах ця цифра становила від 159 до 579 статей). Але з іншого боку – переважно це ґрунтовні статті, середній розмір яких склав 21 кб для  другої категорії і 74 кб – для першої. А найбільша стаття – “Дендрит” – стала третьою за розміром в українській Вікіпедії. Її обсяг – понад 400 кб (у форматі PDF ця стаття займає 47 сторінок). 10 із 54 конкурсних статей вже отримали статус “Доброї”, а ще 8 номіновані на здобуття статусу “вибраної”.

Варто також відмітити, що більшість конкурсантів раніше не брали активної участі в редагуванні Вікіпедії. або навіть зареєструвались під час конкурсу.  Одна з учасниць – новачків Вікіпедії, висловила подяку організаторам, яку нам хотілося б зацитувати:

Хочеться подякувати усім ентузіастам, які влаштували цей конкурс, і тим, хто активно брав у ньому участь. Я мабуть одна із тих, хто був найбільш залучений в цей конкурс. За півтора місяця я навчилась користуватись вікіпедійним реактором, ознайомилась з писаними і неписаними правилами енциклопедії. Я навіть вже почала думати, що було б непогано дорости до посади патрульного, а статтю доробити до “доброї”. Мені дуже пощастило, що мою працю оцінили адекватно і, як на мене, справедливо. […]

Конкурс WikiBioContest був уже п’ятим конкурсом статей в українській Вікіпедії, проте першим, зорієнтованим суто на статті наукової тематики. Організатори сподіваються, що конкурс WikiBioContest надалі проводитиметься регулярно, цілком реальною виглядає перспектива в майбутньому організувати і інші подібні конкурси наукової тематики.

Нагадаємо, що паралельно з біологічним конкурсом проходив фотоконкурс “Вікі любить пам’ятки” – його результати планується оголосити найближчими днями, а також конкурс статей “Галерея слави Сходу України та Півдня Росії”, результати якого планується оголосити наприкінці листопада.

Нагадаємо також, що до 15 листопада в українській Вікіпедії триватиме конкурс статей “Пишемо про ЄС“, взяти участь в якому може кожен бажаючий.

Опубліковано у Конкурси. Додати до закладок постійне посилання.

1 Response to Завершено конкурс WikiBioContest

  1. Shao коментує:

    Дякую.

    Подобається

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s