У Вінниці відбулася Третя українська вікіконференція

Conf logo 2013 var2.png

2-3 листопада у Вінниці тривала Третя міжнародна українська вікіконференція, в якій брали участь близько 30 дописувачів Вікіпедії, представники наукових кіл міста. Пленарні засідання проходили у залі Вінницького соціально-економічного інституту університету “Україна”. 

У програмі конференції прозвучали доповіді, присвячені питанням розвитку проектів Вікімедіа. Зокрема, Голова Правління Анатолій Луцюк показав представництва української Вікіпедії та окремих проектів Вікмедіа в соціальних мережах. Виконавчий директор Юрій Пероганич продемонстрував статистичні показники української Вікіпедії, постійне зростання її відвідуваності.  Кандидат фізико-математичних наук науковий співробітник Кібернетичного центру Юрій Дзядик представив методи математичного дослідження, що можуть застосовуватися у проектах Вікімедіа.  Гість конференції з Естонії – Рауль Вееде поділився досвідом естонських вікіпедистів та подарував українським колегам сувеніри від “Вікімедіа Естонія”. Голова правління ГО “Паросток” кандидат педагогічних наук Ірина Саранча відмітила, яку велику роль відіграють проекти Вікімедіа для людей з обмеженими фізичними можливостями.

Окремі доповіді були присвячені таким інтернет-проектам як “Вікіцитати” та “Вікіджерела”,  а також проектам, що реалізуються під егідою “Вікімедіа Україна” – фотоконкурсам “Вікі любить Землю”, “Вікі любить пам’ятки” та музичному проекту “Світова класика українською”.  Було також піднято питання архівного зберігання глобальних електронних інформаційних ресурсів, з відповідною доповіддю виступив спеціаліст Центрального державного електронного архіву України Тарас Купрунець і методист КНУ ім. Тараса Шевченка Анастасія Купрунець. Голова ревізійної комісії Євген Букет запропонував створити проект ВікіАрхів, що міг би вирішити проблему оцифрування, подальшого зберігання і опису архівної інформації у вікі-форматі. Піднімалися на конференції і правові питання, зокрема було заторкнуто питання протистояння “лібертаріанців” і “нормативістів”, що призводить до суперечок у вікімедійних проектах.

У конференції також взяли участь краєзнавці – директор Липовецького районного архіву Олександр Роговий разом із російськими колегами Миколою Богдановим та Сергієм Бєловим розповіли про українське походження родини Достоєвського.

У рамках конференції було проведено урочисте нагородження учасників вікіекспедиції до Коростенського району Житомирщини, що відбулася у жовтні цього року за підтримки Земляцтва житомирян.

Було вирішено, що доповіді, які прозвучали на конференції будуть надруковані у збірнику.

Виступає Юрій Пероганич,
виконавчий директор ВМУА
Виступає Анатолій Луцюк,
голова Правління ВМУА
Виступає Віктор Семенюк,
член правління ВМУА, координатор конференції
File:Konfrencja u WinnicyDSCN3882.jpg
Учасників конференції вітає
директор Вінницького соціально-економічного інституту
Ганна Давиденко
Рауль Вееде,
член Правління організації”Вікімедіа Естонія”
Фасад Вінницького соціально-економічного інституту
Університету Україна.
Фото – Victoriya Santmatova, сс by-sa 3,0

Учасники Вінницької конференції

Опубліковано у Конференції. Додати до закладок постійне посилання.

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s