Перший тиждень конкурсу «Військова справа» перевершив рекорд усіх попередніх конкурсів, які проходили в українській Вікіпедії

Замок-князів-Острозьких-Любомирських

Замок князів Острозьких-Любомирських. Фото: Мокрицький Павло, [CC-BY-SA-4.0], з Вікісховища.

За перший же тиждень учасники конкурсу створили 279 нових статей, що є абсолютним рекордом порівняно з усіма попередніми конкурсами, які ГО «Вікімедіа Україна» проводила в українській Вікіпедії. Кожну статтю, створену у рамках конкурсу, оцінює журі з досвідчених вікіпедистів за визначеною системою. Чим якісніша стаття, тим більше балів вона отримує, і автори, які у підсумку наберуть найбільшу кількість балів, отримають призи. Організатори пояснюють таку популярність конкурсу тим, що поширення інформації про військову справу є дуже важливим у нинішніх умовах — і Вікіпедія є одним з ресурсів, куди люди звертаються за інформацією, яка їх цікавить.

«Популярність конкурсу спричинена актуальністю теми, адже всім відомий вислів: „Хочеш миру — готуйся до війни“, — відзначає член журі Валентина Кодола. — За перший конкурсний тиждень було створено 279 статей, що є рекордом серед усіх конкурсів, організованих ГО «Вікімедіа Україна». На цей момент зареєстровано 32 конкурсанти, серед яких як досвідчені вікіпедисти, так і початківці. Як член журі я особливу увагу приділяю статтям початківців, намагаючись у ході тижня допомогти порадами у правильному виборі теми та оформленні статті. Крім подій на сході України, учасники конкурсу пишуть матеріали про військові конфлікти від античності до сучасності. Цікавою для конкурсантів виявилась і тема зброї, а також збройних сил України та інших країн, хоча бракує уваги до тем Першої та Другої світових воєн. У цілому, я задоволена стартом конкурсу, а конкурсанти мають вдосталь часу для іще більших досягнень».

Конкурс проходить з 10 листопада по 10 грудня. До конкурсу може долучитись кожен охочий. Для цього необхідно зареєструватися в українській Вікіпедії, ознайомитися з умовами конкурсу та вимогами до статей у Вікіпедії. Також для учасників конкурсу складено приблизний перелік статей, які можуть бути створені під час конкурсу, хоча можна також пропонувати свої теми.

Конкурс статей «Військова справа» проводить ГО «Вікімедіа Україна» за сприяння батальйону територіальної оборони «Донбас» Семена Семенченка.

Статті можуть мати різноманітну тематику у межах поняття «Військова справа», але вони мають ґрунтуватися на авторитетних джерелах, уникати плагіату та дотримуватись нейтральної точки зору — такими є загальні вимоги Вікіпедії.

About YurB

http://diasp.eu/u/yurb
Опубліковано у Конкурси, Поточні події. Додати до закладок постійне посилання.

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s