В Единбурзі відбулася зустріч учасників Education Collaborative

Учасники Collab в Единбурзі, зліва направо: Tighe, David, Fernando, Leigh, Filip (і за ним Shani), Vojtěch, Jami, Floor,Mariona, Reem, Samir, Toni, Kacie й Anna

Вікіпедія будується на принципі різноманітності. Отримати енциклопедію високої якості можна, якщо кожна людина у світі матиме можливість дописувати у неї, а у спільноті будуть люди різних культур, статі та віку. Різноманіття у Вікіпедії — одна з причин створення Освітньої програми Вікіпедії. Зросла потреба об’єднати зусилля волонтерів-лідерів з різних країн у просторі, де вони б змогли обмінюватися досвідом та розвивати свої програми. Це також є причиною створення спілки активістів Освітньої програми — Wikipedia Education Collaborative.

У березні 2012 року Франк Шуленбург, колишній головний керівник програм Фонду Вікімедіа, який зараз є виконавчим директором Фонду Вікі-освіти, висловив бажання зібрати групу осіб, які вірять, що «Вікіпедія належить освіті», і хотіли б допомогти просувати Вікіпедію як освітній інструмент у класах. Ця ідея, яку потім стали називати Wikimedia Education Cooperative, була зерном новонародженого руху.

Сьогодні Wikipedia Education Collaborative, або ж Collab — це група лідерів Освітньої програми Вікіпедії з різних країн, спільною метою яких є обмін досвідом і підтримка інших освітніх програм у досягненні їхніх цілей.

У березні 2014 року Collab провів стартову зустріч у Празі, на якій учасники-засновники визначили, що працює добре, а що потребує ширших зусиль у їхніх програмах, і склали список завдань для спільної роботи у чотирьох сферах. Упродовж своїх перших шести місяців Collab розпочав роботу і зробив перші кроки для впровадження запланованого у Празі. Невеликі групи працювали над розвитком програми у різних галузях, таких як покращення освітньої розсилки Education Newsletter (група комунікації), підготовка освітнього порталу Education Portal для поширення доступних ресурсів (група ресурсів) та віднайдення шляхів визнання студентів, волонтерів та програмових лідерів (група з визнання).

В Единбурзі учасники Collab обговорюють свій наступний шестимісячний план

1 листопада учасники Collab зібралися в Единбурзі, аби переглянути свої попередні проекти і встановити нові цілі на шість місяців. Ранкова сесія була присвячена обміну ідеями та враженнями щодо Collab — що вважати великим успіхом, а чого уникати у майбутньому.

Учасники Collab певний час виділили на мозковий штурм щодо завдань, які Collab має виконати за наступні шість місяців, а тоді проголосували за найважливіші. Перетасувавши, додавши та вилучивши кілька ідей, спілка зупинилась на шестимісячному плані з такими цілями:

  1. Визначити сферу діяльності Collab, обов’язки, ролі та правила участі й обумовити впровадження цього.
  2. Визначити й описати збірку найкращих практик і розмістити їх на освітньому порталі.
  3. Покращити користувацький досвід розширення освітньої програми завдяки кращій соціалізації та підтримці його користувачів.
  4. Розпочати пілотний наставницький проект і оцінити його ефективність.

На післяобідній сесії учасники Collab поділилися на невеличкі групи, так щоб кожен міг працювати над однією з новообраних цілей, і в результаті уся група зібралася знову для представлення результатів обговорень. Зустріч закінчилася тим, що кожен учасник поніс додому у голові нові ідеї для своєї освітньої програми і для Collab.

Mariona Aragay з Каталонії (Іспанія), новий учасник Collab, вірить, що різноманіття Collab — це його перевага. «Collaborative дає мені шанс познайомитися з людьми з різних куточків світу, де культура та освіта значно відрізняються від тих, де я живу, — говорить Маріона. — Це дає мені можливість розширити мої горизонти і впроваджувати ідеї та ресурси, що працюють в освітніх програмах в інших частинах світу». Маріона бажає допомогти кожному, хто хоче започаткувати чи розвинути освітню програму.

Vojtěch Dostál з Чехії є одним з учасників-засновників Collab. Він намагається підтримувати ідею, як може, і вірить, що вона буде тим більш дієвою, чим більше людей нею загоряться. Войтех продовжує: «Я бачу Collab у майбутньому як відкритий форум для усіх освітніх програм у світі, як лабораторію ідей і робочий простір для нових ідей, які не може розробити окрема ініціатива чи одне регіональне відділення».

Лідери Освітньої програми з різних країн присвячують свій час та зусилля, аби спільна робота у Collab піднімала рівень усвідомлення людьми значення Вікіпедії в освіті. Їхня мета — побачити Вікіпедію у кожному класі і побачити учнів і студентів у всьому світі, які натискають кнопку [редагувати].

Samir Elsharbaty, Освітня програма Вікіпедії, Фонд Вікімедіа. Переклад українською: Ата. Ліцензія CC BY-SA 3.0.

Авторство світлин (в порядку використання у дописі): Fedaro [cc by-sa 4.0], Sage Ross [cc by-sa 2.0], Fedaro [cc by-sa 4.0].


Переглянути оригінальний допис у блозі Фонду Вікімедіа.

About Vira Motorko

фанатка Вікіпедії
Опубліковано у Наука і освіта. Додати до закладок постійне посилання.

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s