Тиждень Херсонщини у Вікіпедії продовжено до 27 січня

6 січня в українській Вікіпедії розпочався другий тематичний тиждень Херсонщини. За цей час було створено понад 130 нових та поліпшено 26 наявних статей. Особлива висока активність спостерігається в останні кілька днів, і враховуючи це, а також те, що тематика Херсонщини в україномовній Вікіпедії представлена значно меншою кількістю статей у порівнянні з іншими регіонами України (отже, «червоних» посилань у списку ще досить багато), тематичний тиждень продовжено до 27 січня. Можливо, за цей час у тих, хто тільки в останні дні ввійшов в азарт, відкриється друге дихання, і вони не зупиняться на досягнутому й створять ще декілька статей. А ті, хто ще й досі не долучився до учасників тижня, зможуть це зробити.

Дмитро Ломоносов, ініціатор проведення тижня, поділився міркуваннями щодо власного досвіду дописування й бажання бачити більше статей про рідний регіон: « (…) Я почав дописувати у Вікіпедію у 2010 році — тоді ще під іншим іменем (а потім забув пароль, і зареєструвався знову вже під своїм :)). На той час кількість статей на цю тематику була мізерною. Крім мене з херсонців дописував хіба що Тарас Дем’яненко (псевдонім Павла Подобєда у Вікіпедії — прим. ред.), тому ми були серед таких собі «першовідкривачів» Херсонщини в Укрвікі. Тому зараз, та й взагалі, з кожною новою статтею, навіть якщо її створив не я, але вона херсонської тематики, поліпшується настрій. Ось так… %) Було би добре, якби з часом активних херсонців в Укрвікі ставало все більше.».

До слова, в україномовнійому розділі Вікіпедії досі не існує статті про пам’ятку, що зображена на фото, яке перемогло у номінації «Найкраще фото Херсонської області» у фотоконкурсі «Вікі любить пам’ятки — 2013»[1]:

Мури Корсунського монастиря (cело Нові Лагері Новокаховської міськради) © Юрій Клименко, CC-BY-SA 3.0

У рамках тижня користувач Ілько Біленко-Шумахєр створив список «Пам’ятники Херсона», де представлено перелік монументів та пам’ятників сучасного Херсона з різних епох та присвячених різним особам і подіям. Для ілюстрування цього списку було використано зображення із різних сайтів, зокрема із сайту mycity.kherson.ua. Для того, щоб світлини можна було використовувати у вікіпроектах, вони повинні бути опубліковані під вільною ліцензією. Костянтин Сухенко, автор проекту «Моє місто — Херсон», люб’язно надав дозвіл на публікацією під вільною ліцензією своїх власних фотографій, що розміщені на сайті. Фотогалерея просто вражає, як і ставлення автора до власного міста та його історії. Сподіваємося, що тиждень Херсонщини дозволить багатьом закоханим у регіон долучитись до написання статей про нього у Вікіпедії. Адже ще дуже багато всього не описано…

[1] Мури Корсунського монастиря — пам’ятка архітектури національного значення. Корсунський монастир збудований 1784 року архімандритом Дорофеєм за наказом князя Потьомкіна. Стіни добре збереглися протягом понад трьох століть, проте значна частина монастирських споруд була знищена за радянських часів.

Опубліковано у Вікітижні. Додати до закладок постійне посилання.

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s