Вікіпедія увімкне шифрування трафіку для всіх відвідувачів

Фонд Вікімедіа розпочинає останній етап впровадження шифрування трафіку для Вікіпедії та сестринських проектів. Цей етап передбачає увімкнення HTTPS для всіх відвідувачів Вікіпедії. «Ми вважаємо, що кожен повинен мати доступ до Вікіпедії та інших сайтів Вікімедіа без „принесення в жертву“ своєї приватності й безпеки», — зазначено у повідомленні Фонду Вікімедіа.

Коли Ви відкриваєте ту чи іншу веб-сторінку, Ваш веб-переглядач обмінюється інформацією зі сервером, де розміщена ця сторінка. Якщо з’єднання між веб-переглядачем і сервером відбувається без HTTPS, цю інформацію можуть «по дорозі» перехопити або й навіть маніпулювати нею.

HTTPS, натомість, захищає з’єднання від «прослуховування» і забезпечує перевірку автентичності веб-сайту. Таким чином, з’єднання між веб-переглядачем і серверами Вікіпедії буде захищеним, і ніхто не зможе проаналізувати Ваш трафік, щоб з’ясувати, яку саме сторінку у Вікіпедії Ви читаєте або редагуєте, чи вбудувати у Ваш трафік якийсь небажаний код. HTTPS також унеможливлює вибіркове блокування доступу до статей Вікіпедії на рівні інтернет-провайдерів.

Робота над підтримкою HTTPS у Вікіпедії розпочалася давно — ще у 2011 р. Увімкнення шифрування трафіку на одному з найвідвідуваніших сайтів у світі вимагає багато приготувань і додаткових ресурсів, зокрема апаратних, і саме тому підтримку HTTPS реалізовували поступово. У 2013 HTTPS увімкнули для всіх зареєстрованих користувачів; також кожен охочий міг скористатися захищеним з’єднанням, встановивши HTTPS Everywhere.

«У світі, де масове спостереження за користувачами Інтернету стало серйозною перепоною для інтелектуальної свободи, захищені з’єднання є вкрай важливими для безпеки користувачів по всьому світу. Без шифрування, уряди можуть легше перехоплювати конфіденційну інформацію, створюючи тим самим „ефект замороження“, стримуючи людей від участі в редагуванні Вікіпедії, а в найгіршому випадку вираховувати й переслідувати громадян. Облікові записи можуть перехоплювати, сторінки цензурувати, інші вразливості можуть виявляти конфіденційну інформацію про користувача. Через те ми вважаємо, що час для увімкнення HTTPS настав», — зазначають у Фонді Вікімедіа.


Зображення: https, автор: Sean MacEntee, ліцензія cc by 2.0.

About YurB

http://diasp.eu/u/yurb
Опубліковано у Поточні події, Програмне забезпечення | Теґи: , . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

1 Response to Вікіпедія увімкне шифрування трафіку для всіх відвідувачів

  1. Сповіщення: Новини Вікімедіа за червень-липень 2015 | Вікімедіа Україна

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s