У Вікіпедії триває місячник статей про пам’ятки культури України

З 1 до 29 лютого у Вікіпедії проходить акція зі створення та поліпшення статей про об’єкти культурної спадщини України. Це важлива ініціатива з наповнення українського розділу Вікіпедії інформацією про пам’ятки культури, а також логічне продовження фотоконкурсу «Вікі любить пам’ятки».

За роки проведення конкурсу, Вікісховище поповнилося понад 280 тисячами світлин, на яких зображено майже 34 тисячі об’єкти культурної спадщини. Втім про чималу кількість пам’яток у Вікіпедії й досі немає статей. У рамках місячника ви можете писати про існуючі або втрачені об’єкти культурної спадщини, покращувати та ілюструвати вже наявні статті.

Церква Святої Покрови
Про Покровську церкву у селі Піддубці Волинської області статті у Вікіпедії поки немає.
Автор фото: Parasuntos, CC BY-SA 3.0

Пропонований список статей можна знайти тут. Для зручності статті до створення та поліпшення посортовані за регіонами. Цей перелік не є вичерпним — можна писати про пам’ятки, яких немає у списку.

На сторінку обговорення новостворених статей додавайте, будь ласка, шаблон {{Monument-week-new}}, покращених — {{Monument-week-improve}}.

Тим часом, половина місяця позаду, учасники вже створили та покращили майже 50 статей. У Вікіпедії з’явились статті про Будинок на Хрещатику, 6 («Будинок трестів») у Києві, пам’ятник на могилі Зінаїди Харитоненко в Сумах, кам’яницю Домажирську у Львові, пансіон Глухівської чоловічої гімназії та інші. Поки що учасники переважно пишуть про пам’ятки Львова, Києва та Сумщини.

Садиба Л. Є. Кеніга-1
В межах місячника Ольга Лобода створила статтю про садибу Кеніга у Тростянці Сумської області.
Автор фото: Demmarcos, CC BY-SA 4.0

Детальніше про умови конкурсу читайте за посиланням.

Якщо ви не писали статті до Вікіпедії раніше, вам може стати в нагоді пам’ятка початківцямшпаргалка чи брошура для редагування.

Пропонуємо покрокову інструкцію, як створити статтю:

  1. Якщо ви не зареєстровані у Вікіпедії, створіть собі обліковий запис;
  2. Оберіть тему для статті. Можете перейти на сторінку зі списком запропонованих статей. Ви також можете поліпшувати уже наявні статті. Також, якщо ви завантажували фото в рамках конкурсу «Вікі любить пам’ятки», чому б не створити статтю про пам’ятку, яку ви сфотографували?
  3. Обравши тему, впишіть назву статті у поле пошуку Вікіпедії й натисніть клавішу Enter. Якщо такої статті ще немає, Вікіпедія запропонує її створити;
  4. Коли ви клікнете «створити статтю…», відкриється віконце редагування нової статті.
  5. Напишіть потрібний текст. Пам’ятайте — стаття має посилатися на авторитетні джерела, але ви не повинні копіювати готового тексту.
  6. Працюючи над статтею, можете періодично зберігати її. Можна також додати на початку тексту код {{Пишу}} (таким чином інші дописувачі знатимуть, що над статтею в цей час хтось працює);
  7. Додайте до статті шаблон-картку (якщо така існує для Вашого типу об’єкту). Ось приклад такої картки. У статті про музей вам підійде цей шаблон.
  8. Додайте статтю до відповідної категорії пам’яток (для цього у кінці статті додайте текст [[Категорія:Назва потрібної категорії]]).

Детальніше про оформлення та структуру можна почитати тут: Вікіпедія:Стиль.

Ви можете додати до статті, яку створили або поліпшили, світлину пам’ятки. У цьому Вам допоможе короткий відеоролик.

Дерев'яна церква в селі Пилипець
Церква Різдва Пресвятої Богородиці у селі Пилипець Закарпатської області вже представлена у Вікіпедії завдяки учасниці місячника, Світлані Дячок.
Автор фото: Юрій Крилівець, CC BY-SA 3.0

Очікуємо ще більше статей про українські пам’ятки у Вікіпедії! Сувеніри від організаторів стануть приємним бонусом для найактивніших учасників.

Нагадуємо, що в українській Вікіпедії також триває Місяць Ірану 2020, Місячник Шевченківської премії, завершується Тиждень Кіно.

Опубліковано у Вікітижні, Поточні події. Додати до закладок постійне посилання.

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s