Стартував Місяць популярних статей у Вікіпедії

До 4 грудня запрошуємо долучатися до Місяця популярних статей у Вікіпедії. Його метою є покращення найбільш відвідуваних статей української Вікіпедії.

Вікіпедія є одним із найпопулярніших сайтів в Україні: вона стабільно входить у топ-10 найвідвідуваніших сайтів і є єдиним некомерційним із лідерів. У середньому за 2019-2020 роки Вікіпедія українською мовою щомісяця отримувала понад 50-60 млн переглядів, 90% з них — з території України. Найпопулярніші статті переглядають сотні тисяч і навіть мільйони разів за рік.

Щоб покращити та оновити найрейтинговіші статті, «Вікімедіа Україна» проводить Місяць популярних статей у Вікіпедії. Запрошуємо усіх охочих долучитися до вдосконалення статей, які читають десятки тисяч людей.

Які статті є популярними

Про що читають у Вікіпедії? Є теми, на відвідуваність яких впливає поточний момент — те, що відбувається в світі зараз і отримує резонанс: катастрофи, скандали, новинки музики та кіно, поточні події. Наприклад, у жовтні цього року серед найпопулярніших були статті «День захисника України» (який святкується у жовтні),  «Нагірний Карабах» (який був у новинах через війну між Азербайджаном та Вірменією) та «Мішина Ксенія Олександрівна» (головна героїня шоу «Холостячка») .

Також є статті, увага до яких не змінюється від часу. Часто до найбільшої енциклопедії українською мовою звертаються читати про держави, відомих особистостей, історичні та сучасні події. Наприклад, традиційно популярними залишаються статті про Тараса Шевченка, Івана Франка, Лесю Українку, Богдана Хмельницького тощо). Також читачів цікавлять країни (Україна, Німеччина, Велика Британія, Польща тощо), великі українські міста (наприклад, Київ і Львів), значні історичні події.

Причин читати Вікіпедію багато — від повторюваної шкільної програми до вивчення країни для еміграції.

«Мета Вікіпедії — надавати вільний доступ до знань, забезпечувати потребу читачів у актуальній, правдивій і повній інформації. Робота з популярними статтями — це вістря, своєрідний фронт вікіпедистів, адже ці теми викликають як підвищений інтерес з боку читачів, так і різні погляди на тему у їх дописувачів. Ця робота, звичайно, складніша, але винагорода більша — якісна стаття на актуальну тему задає тон в її освітленні у сучасному інформаційному світі. Політика, історія, культура, наука — всі ці сфери потребують своїх якісних “популярних” статей», — коментує дописувач української Вікіпедії Василь Шиманський.

Місяць популярних статей

Незалежно від того, чи це стаття про популярну акторку чи класика української літератури — читачі очікують отримати від Вікіпедії повну та корисну інформацію. Щоб підвищити конкурентоспроможність та якість українського мовного розділу, ми проводимо Місяць популярних статей із 4 листопада до 4 грудня.

Щоб долучитися до місячника, покращуйте статті на популярні теми. Можна також створювати статті на теми, які є найпопулярнішими в інших мовних розділах.

Десять найпродуктивніших учасників та учасниць отримають призи від ГО «Вікімедіа Україна». Ця десятка визначатиметься на основі рейтингу, який враховує кількість доданої інформації та її якість (наприклад, особливо заохочується доопрацювання статті до критеріїв доброї). 

Детальніші умови читайте на сторінці місячника. Там же можна знайти список статей, пропонованих до створення та поліпшення.

Долучайтеся, щоб разом досягти найвищої якості вільних знань!

Опубліковано у Анонси, Вікітижні, Конкурси, Поточні події. Додати до закладок постійне посилання.

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s