У Вікіпедії вперше проходить «Караїмський тиждень»

З 20 травня по 10 червня в українськомовному розділі Вікіпедії триває «Караїмський тиждень». Протягом цього часу всі охочі можуть створювати й поліпшувати статті про караїмський етнос. 

Перелік фото, використаних у колажі, можна переглянути
на цій сторінці у Вікісховищі

Початок акції приурочений до Днів Шапшала — караїмського національного свята, яке відзначають, починаючи з 20 травня. Долучитися до акції можуть усі охочі. Писати можна про історію, культуру, видатних представників караїмського етносу. Більше тематичних категорій та пропоновані статті для кожної з них можна знайти на сторінці акції у Вікіпедії.

Тематичний тиждень, присвячений караїмському етносу, проходить в українській Вікіпедії вперше. Частково до цієї теми зверталися під час Кримського місяця у 2015 році. Однак більшість створених тоді статей потребують поліпшення; також багато важливих для представлення караїмів статей поки взагалі відсутні в українськомовному розділі онлайн-енциклопедії. 

Караїми є однією із національних меншин сучасної України, а історія цього народу на території України загалом налічує понад тисячу років. Караїмські молитовні будинки — кенаси і досі прикрашають українські міста. Долучайтеся до акції до 10 червня і допоможіть зібрати більше знань про караїмський етнос на сторінках Вікіпедії.  

Наприклад, українською поки немає статей про караїмські культуру, літературу, кухню. Відсутні статті про кенаси в різних містах України та інших країн, а також стаття про караїмську архітектуру загалом. Також бракує низки біографій видатних діячів караїмського походження, наприклад, литовської філософині, журналістки й перекладачки Галини Кобецкайте, вченого і поета з Волині Йосефа бен Йєшуа га-Машбір.  

На всіх учасників і учасниць тижня, які до 10 червня створять чи суттєво поліпшать понад десять статей, чекають тематичні сувеніри. Шість авторів, чиї внески матимуть найвищі показники за якістю та кількістю, отримають тематичні подарунки. Особливі тематичні подарунки передбачені для учасників, які доведуть хоча б одну статтю до статусу «доброї» чи «вибраної». Детальніші умови участі шукайте на сторінці тижня. 

За перші два тижні проєкту учасники створили понад 80 статей і покращили 5 статей. Серед створених статей зокрема про найбільш сучасну караїмську кенасу, розташовану у Вільнюсі, про давній караїмський рід Шапшалів, про єдиний караїмський журнал радянського часу «Бизым йол».

«Караїмський тиждень» проходить за підтримки громадської організації «Вікімедіа Україна», Мелітопольського національно-культурного караїмського товариства «Джамаат» та Науково-методичного центру із дослідження нематеріальної культурної спадщини народів Приазов’я Мелітопольського державного педагогічного університету імені Богдана Хмельницького.

Опубліковано у Вікіпедійне, Вікітижні, Поточні події. Додати до закладок постійне посилання.

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s