До 31 травня у Вікіпедії триває конкурс статей «Європейська весна», присвячений Центральній та Східній Європі. Розповідаємо про те, які статті на українську тематику пишуть учасники та учасниці міжнародної кампанії.
Стаття про цю гору вперше зʼявилася у боснійській Вікіпедії завдяки конкурсу «Європейська весна» 2022
Мета «Європейської весни» — це розвиток співробітництва між спільнотами та покращення висвітлення регіону у Вікіпедії. У межах цієї кампанії можна створювати та вдосконалювати статті про країни Центральної та Східної Європи, зокрема — Україну.
Протягом першого тижня міжнародні організатори конкурсу привернули особливу увагу до української тематики. А за чотири тижні кампанії було створено та покращено понад 500 статей.
Зокрема, у польському мовному розділі Вікіпедії вперше зʼявилися статті про такий різновид хліба, як «Паляниця», українську акторку Раїсу Недашківську, Конституцію Пилипа Орлика, Церкву Покрови Пресвятої Богородиці у Києві, Бердянську косу на півночі Азовського моря.
У грецькій Вікіпедії створили статті про Акт проголошення незалежності України, Українську кіноакадемію, Донецький академічний обласний драматичний театр у місті Маріуполь та Українську повстанську армію.
Боснійською мовою писали про найвищу гору Кримських гір Роман-Кош та Бучанську різанину; німецькою — про Збірну України зі сквошу; естонською — про писанки; вірменською — про повість Михайла Коцюбинського «Тіні забутих предків»; латиською — про етногурт «ДахаБраха» та багато інших статей.
Міжнародний конкурс «Європейська весна» триватиме ще понад місяць. Активні учасники й учасниці можуть позмагатися за призи від місцевих організаторів. Усі, хто долучаться принаймні однією статтею на українську тему в іншому мовному розділі, можуть отримати електронний сертифікат участі від «Вікімедіа Україна» (щоб отримати його, напишіть нам за адресою info@wikimedia.org.ua).
Долучайтеся до кампанії, розкажіть світу про Україну!