Найкращі фотографії пам’яток культури України у 2022 році

Представляємо 10 найкращих світлин культурної спадщини України за результатами української частини міжнародного конкурсу «Вікі любить пам’ятки». У 2022 році учасники та учасниці кампанії завантажили для Вікіпедії майже 14 тисяч зображень памʼяток культури України, із них експертне журі обрало 10 переможців. 

«Вікі любить пам’ятки» (Wiki Loves Monuments) — найбільший у світі фотоконкурс пам’яток культурної спадщини для ілюстрування Вікіпедії. Він зародився у Нідерландах в 2010 році, а в Україні цей щорічно конкурс проводиться починаючи з 2012 року.

У 2022 році українська частина конкурсу проходила з 1 по 31 жовтня. До неї долучилися 292 учасників та учасниць, які завантажили 13 982 світлин українських памʼяток. За кількістю світлин Україна посіла четверте місце серед 39 країн-учасниць.

У звʼязку з воєнним станом в Україні, участь у конкурсі могли брати лише фотографії, що були зняті до 23 лютого 2022 року включно. Таке обмеження встановили організатори, щоб не наражати учасників на небезпеку, а конкурсні світлини не відображали сучасного стану памʼяток і не могли випадково розкрити інформацію, що може зашкодити національній безпеці.

«Конкурсні списки “Вікі любить пам’ятки” у Вікіпедії залишаються найбільшою відкритою базою офіційних об’єктів нерухомої культурної спадщини України. Зараз ці списки налічують понад 95 тисяч позицій. За 10 років конкурсу в Україні вдалося отримати у вільному доступі майже 366 тисяч фотографій 39,6 тисяч українських памʼяток. Документування нашої культурної спадщини є як ніколи актуальним під час повномасштабної війни, коли памʼятки культури та архітектури України постійно перебувають під загрозою знищення», — зазначив Ілля Корнійко, член організаційного комітету конкурсу, голова Правління ГО «Вікімедіа Україна».

За оцінками журі переможцями стали: перше місце — Сергій Орлик, зображення «японського» манежу Деркульського кінного заводу у селі Данилівка; друге місце — Сергій Рижков, фото Червоногородського замку у селі Нирків; третє місце — Вадим Постернак, світлина каплиці Боїмів у місті Львів; четверте місце — Андрій Чуяшенко, фотографія будинку Польського магістрату у місті Кам’янець-Подільський; п’яте місце — Андрій Чуяшенко, зображенням замку Даниловичів у смт Олесько; шосте місце — Сергій Зисько, світлина Тринітарського костьолу та дзвіниці у місті Кам’янець-Подільський; сьоме місце — Юрій Петруняк, фотографія палацу у Підгірцях; восьме місце — Олександр Харват, світлина замку князів Острозьких-Любомирських у місті Дубно; дев’яте місце — Олександр Мальон, зображення церкви Усікновення голови Іоанна Предтечі у селі Іванове; десяте місце — Сергій Рижков, фотографія театру опери та балету імені Соломії Крушельницької у місті Львів.

Усіх переможців 2022 року за різними номінаціями можна переглянути за посиланням.

У 2022 році національні переможці вперше не брали участі у міжнародному етапі конкурсу «Вікі любить пам’ятки», адже всупереч запиту українського організаційного комітету міжнародні організатори допустили до міжнародного оцінювання світлини пам’яток культурної спадщини з Росії. Для української команди участь на міжнародному етапі країни-терориста, яка систематично руйнує та викрадає українські пам’ятки культури, архітектури, археології, є неприпустима.


«Вікі любить пам’ятки» (Wiki Loves Monuments) — міжнародний конкурс фотографій пам’яток культурної спадщини для ілюстрування Вікіпедії, який був започаткований у 2010 році в Нідерландах. Конкурс був визнаний Книгою рекордів Гіннеса найбільшим фотоконкурсом у світі. Всього за час проведення конкурсу було завантажено майже 2,8 млн фотографій. В Україні конкурс пройшов одинадцятий раз, його проводить громадська організація «Вікімедіа Україна».

Опубліковано у Конкурси, Прес-релізи, Результати, Статистика | Теґи: . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s