Як проходять презентації посібника про Вікіпедію для освітян 

Цієї весни відбулось вже 10 презентацій посібника «Використання Вікіпедії та сестринських вікіпроєктів в освітньому просторі» у різних містах України. 

На початку минулого року ГО «Вікімедіа Україна» видала перший наклад навчально-методичного посібника. Він є результатом роботи педагогів з різних куточків України, яких об’єднують цінності вільних знань та бажання ділитися ними з освітянами. У книзі зібрано 18 статей та планів-конспектів уроків для учнів 6-11 класів та практичні поради для інтеграції Вікіпедії у роботу в класі.

Після паузи, спричиненої повномасштабною війною, минулі кілька місяців ми активно поширюємо паперову версію посібника: близько 70 освітян уже подали заявку та отримали свої примірники. Відтак зараз по всій Україні проходять презентації посібника.

20 та 24 квітня у Чортківському вищому  професійному  училищі Світлана Волощук провела дві презентації посібника, а також ще одну презентацію в Тернопільському методичному центрі профтехосвіти.  Її слухачами та слухачками стало більше 35 освітян. 

Фото: Aeldrim, CC BY-SA 4.0

6 березня в місті Суми, де зараз складно проводити офлайн заходи, Ганна Макаренко, завідуюча відділу мистецтв Сумської ОУНБ, організувала дві онлайн презентації, які наживо відвідали більше 150 осіб.

Ганна Макаренко каже, що також «передали 2-й примірник посібника до відділу комплектування фондів, де він знайде відображення в електронному каталозі бібліотеки, а потім надійде до науково-методичного відділу. Сподіваємося, що інформація про це видання стане доступною для бібліотек області, які тісно співпрацюють з освітянами». 

Фото: Aeldrim, CC BY-SA 4.0

14 квітня в Юрківському ліцеї Паланської сільської ради Уманського району Черкаської області Сергій Побережець провів презентацію посібника для 14 освітян та освітянок.  

Презентація посібника також стала подією одразу на трьох MiniEdCamp (це одна з найважливіших подій року для освітян):

18 березня Світлана Дячок на MiniEdCampNetishyn розповіла про свій досвід використання Вікіпедії та вікіпроєктів в освіті та презентувала посібник;

29 квітня на MiniEdCampRivne презентацію посібника провів Євгеній Шибецький;

28 квітня на MiniEdCampKhorostkiv з презентацією виступила Світлана Волощук.

Фото: з дозволу автора

Євгеній Шибецький про те, як минула презентація посібника: «Присутніх освітян зацікавив досвід, описаний у посібнику і, маю надію, вони адаптують його до реалій своєї професійної діяльності. Вірю, що поширення посібника у освітянській спільноті сприятиме інтеграції Вікіпедії та сестринських проєктів у освітній простір України, а також окреслить нові напрями та можливості в Освітній програмі Вікіпедії».

Фото: Shybetsky, CC BY-SA 4.0

Сучасні освітяни та освітянки не бояться Вікіпедії, а беруть участь у її наповненні і розповідають учням та ученицям, як правильно користуватися найбільшою базою знань українською мовою. Це актуально під час війни, коли інформаційна безпека та гігієна, вміння оцінювати правдивість джерел та достовірність інформації, стали надзвичайно важливими.

Якщо ви також хочете безкоштовно отримати паперову версію посібника, заповніть цю  просту форму. Відправка буде за наш кошт. Також ви завжди можете завантажити електронну версію за посиланням. Якщо ви хочете організувати власну презентацію посібника, запрошуємо заповнити цю анкету.

Опубліковано у Наука і освіта, Поточні події, Публічні заходи | Теґи: , . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s