Які галузі знань охоплюють Вікіпедії?

Спроба відповісти на це питання, а також дослідити відмінності різних мовних розділів Вікіпедії  була  здійснена у доповіді Андрія Бондаренка на конференції Wikimeida Poslka 2011, що проходила у Вроцлаві 19-20 березня.

Основним методом аналізу стали дослідження статистичних вибірок статей з чотирьох найбільших Вікіпедій слов’янськими мовами (польська, російська, українська і чеська), а також англійської -найбільшої з-поміж усіх Вікіпедій.

Виявилось, що українська і російська вікіпедія мають більший відсоток статей про населені пункти,  а також статей в галузі суспільних наук. натомість чеська й англійська мають більший відсоток статей про спортсменів та сучасну музичну й кінопродукцію. Польська вікіпедія займає в цьому компромісне положення.  Унікальною родзинкою української Вікіпедії є статті гірничої тематики (їх доля складає більше 3% усього вмісту) , натомість в англійській Вікіпедії неочікувано високий відсоток статей про станції рельсового транспорту (близько 7% від усього вмісту).

В цілому, структура української Вікіпедії має найбільші відмінності від інших чотирьох, на думку дослідника така неповторність структури повинна “приваблювати й надихати для подальшої творчості”. Дійсно, порівняння структури різних мовних розділів Вікпедії, дозволяє вікіпедистові оцінити – які з галузей знань розвинуті в проекті ліпше, а які потребують уваги. З іншого боку,  подібні порівняння можуть свідчити про структуру інтересів самих дописувачів Вікіпедії – адже кожен пише ті статті, які більше цікавлять саме його.

Слайди презентації доступні на Вікісховищі,  тези доповіді – на сторінках польської Вікіпедії. В майбутньому планується роширити кількість досліджуваних мовних розділів.

Опубліковано у Статистика. Додати до закладок постійне посилання.

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s