Мета — досягнути мільйона!

Кількість статей в казахської Вікіпедії перевищила 100 тис. І тепер вона увійшла до числа так званих «зрілих розділів» Всесвітньої інтернет-енциклопедії (серед 281 мови Вікіпедії тільки 40 мають 100 тис. і більше статей).

Про початок реалізації проекту «Казакша Вікіпедія» було оголошено на початку літа нинішнього року. З цього моменту число активних редакторів зросло з чотирьох до 230 осіб, а кількість статей – в 10 разів.

На прес-конференції Рауан Кенжеханули, керівник громадського фонду Wikibilim, що є організатором проекту, повідомив, що відтепер «Казакша Вікіпедія» знаходиться під патронатом Уряду Казахстану і особисто Прем’єр-Міністра країни Каріма Масімова. Мова в даному випадку йде про підтримку проектів фонду Wikibilim, спрямованих на розвиток контенту державною мовою. Зокрема, про початок популяризації ліцензій Creative Commons, що дозволяють збільшувати обсяг вільного контенту і легше регулювати відносини авторів і користувачів Інтернету. На основі цих ліцензій вже будується відкрита он-лайн-бібліотека Казахстану, а також портал освітнього відео.

Присутній на прес-конференції депутат Парламенту РК Мурат Абенов закликав громадськість брати участь у проекті, писати і редагувати статті для казахського розділу Всесвітньої інтернет-енциклопедії. Він зазначив, що новина про підтримку проекту Урядом країни вселяє велику надію на поступальний розвиток інтернет-контенту державною мовою.

За словами Рауана Кенжеханули, підвищення якості та глибини матеріалів, представлених в енциклопедії, є одним із пріоритетних завдань проекту.

– Але це залежить від тих, хто реально бере участь в проектах, редагуючи і підвищуючи якість статей, – підкреслив він.

Нагадаємо, що глобальна відкрита енциклопедія Вікіпедія з’явилася 10 років тому. Вона має близько 20 млн. статей, 3,7 млн. з яких написані англійською мовою. Німецька та французька мови переступили мільйонний рубіж, а кількість статей російською становить 780 тис. Казахську частина енциклопедії до червня 2011 року представляли всього 10 тис. Сьогодні зареєстрованими користувачами Вікіпедії казахською мовою є близько 12 тис. людей.

З метою поліпшення якості матеріалів фонд Wikibilim проводить вікі-конкурси на призи фонду «Самрук-Казина». 100 перших авторів ста статей казахською мовою будуть нагороджені ноутбуками. Вчора перші переможці вже отримали їх.

Самостійно осилила написання ста статей вчителька з Жезказгана Мейрамгуль Калієва. Від імені членів спільноти вікіпедистів Казахстану призер «Самрук-Казина» заявила, що такі, як вона, ентузіасти націлені довести кількість статей казахської Вікіпедії до мільйона. Це стане, на її думку, реальним і найвагомішим внеском молоді країни в розвиток рідної мови, а отже, і інтелектуального потенціалу Незалежного Казахстану.

Галія Шімирбаєва, Алмати

Джерело: http://www.kazpravda.kz/c/1320282790

About Юрій Пероганич

1961 року народження, громадський діяч в ІТ, освіті, культурі https://fb.com/perohanych, +380 67 505 1201
Опубліковано у Поточні події | Теґи: . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

2 Responses to Мета — досягнути мільйона!

 1. Al (@Tsikavy) коментує:

  “(серед 281 мови Вікіпедії тільки 20 мають 300 тис. і більше статей).”

  Я б таку фразу додавав у наші прес-релізи.

  Подобається

 2. Юрій Пероганич коментує:

  Дякую, слушне зауваження!

  Для точності — не 20, а тільки 15, див. http://uk.wikipedia.org/wiki/Список_Вікіпедій

  Подобається

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s