Нагороджено переможців конкурсу статей на благодійну тематику в українській Вікіпедії

Нагороджено переможців конкурсу статей на благодійну тематику в українській Вікіпедії

В Україні вперше пройшов конкурс зі створення в українській Вікіпедії статей на благодійну тематику – «Пишемо про благодійність». Акцію, яка тривала у грудні 2011 – січні 2012 року, організували Асоціація благодійників України і ГО «Вікімедіа Україна».

1 березня 2012 року в приміщенні інформаційної агенції «ЛІГАБізнесІнформ» організатори і члени журі підвели підсумки конкурсу. У присвяченій цій події прес-конференції взяли участь виконавчий директор ГО «Вікімедіа Україна» Юрій Пероганич, Президент Асоціації благодійників України, голова журі конкурсу Олександр Максимчук, члени журі – виконавчий директор Інституту масової інформації Вікторія Сюмар та медіа-експерт, ведучий телеканалу ICTV Андрій Куликов. На заході також були присутні члени журі – Голова Наглядової ради МБФ «Україна 3000» Катерина Ющенко, виконавчий директор ІАЦ «Громадський простір» Алла Прунь, член правління «Вікімедіа Україна», заступник голови журі Андрій Макуха та інші.

Перед авторами ставилася низка вимог: статті мусять бути розміром не менше 5000 байтів, бути започатковані у конкурсний період, не мати жодних ознак машинного перекладу, носити енциклопедичний характер, відповідати критеріям значимості осіб і організацій, не порушувати авторські права, базуватися на інформації, опублікованій раніше у авторитетних джерелах та містити посилання на ці джерела.

За свій внесок учасники конкурсу отримували бали від малого і великого журі. Останнє складалося з адміністраторів і досвідчених авторів Вікіпедії, які щотижня аналізували внесок і визначали переможців тижня. Оцінка малого журі становила 40% остаточної оцінки статті на кінець конкурсного періоду.

До складу великого журі увійшли представники організаторів конкурсу – Асоціації благодійників України і «Вікімедіа Україна», – а також компетентні експерти у сфері благодійності і громадської роботи. Велике журі здійснювало оцінку якості статей за результатом конкурсу загалом. Остаточний бал статті на 60% визначався оцінкою великого журі.

Переміг у конкурсі той, хто набрав найвищу кількість балів серед усіх учасників. За умовами конкурсу, переможець, володарі другого і третього місць та переможці тижнів отримують від організаторів призи.

Отже, загалом в ході конкурсу було опрацьовано 159 статей. До оцінювання допущена 121 стаття, з них 109 нових і 12 суттєво доповнених. Створення і доповнення статей здійснювали 34 автори, частина з яких спеціально зареєструвалися у Вікіпедії для участі в конкурсі «Пишемо про благодійність». Загальний обсяг доданої інформації склав більше 2 мегабайт. На час завершення конкурсу із 211 статей категорії «Благодійність» 135 були створені або значно доповнені саме завдяки конкурсу. Тобто, конкурс збагатив благодійну тематику в українській Вікіпедії майже втричі.

За результатами роботи малого журі переможцями тижнів визначені чотири дописувачі – Микола Супрунець з Рівного (користувач Вікіпедії Супрунець М.Ф.), Олександр Кахай з Запоріжжя (користувач Gertsoge), Валентина Кодола з Черкас (користувач Uthitel) та Олег Король зі Львова (користувач Олег-літред). Вони отримали у подарунок комплекти книжок.

Володарями другого і третього місця стали Олег Король і Микола Супрунець. Вони набрали майже однакову кількість балів – 93,97 і 93,93 відповідно. Їм були вручені електронні книги і дипломи переможців.

Переможцем із великим відривом – 320,13 балів – стала Валентина Кодола. Валентина Іванівна – вчитель з 22-річним стажем, викладає історію і світову літературу в сільській школі Корсунь-Шевченківського району. Серед її захоплень – сайтобудівництво, вона створила низку персональних сайтів для своїх колег-педагогів. Валентина Кодола отримала головний приз – нетбук – і диплом переможця.

«Результати конкурсу «Пишемо про благодійність», беззаперечно, вагомі, – підкреслив Олександр Максимчук. – Ми змогли суттєво розширити тему благодійності у Вікіпедії, привернути увагу її авторів до цього аспекту суспільного життя і дати поштовх до подальшої розробки цієї тематики». Президент Асоціації благодійників порушив питання залучення новітніх медіа в якості інструменту розвитку благодійності. За його словами, наявність інформації про діючі в Україні громадські і благодійні організації, їх програми і проекти сприятиме взаємодії благодійників і суспільства, більш ефективній реалізації благодійних ініціатив. Олександр Максимчук подякував усім, хто долучився до конкурсу і висловив сподівання, що на цьому співпраця Асоціації благодійників України та «Вікімедіа Україна» не обмежиться.

«Вікімедіа Україна» шукає різні способи для розширення числа добровольців – редакторів Вікіпедії, серед яких проведення конкурсів, краєзнавчих і фото-експедицій, конференцій та вишколів, – зазначив Юрій Пероганич. – Сподіваємося на продовження співпраці з Асоціацією благодійників України і просимо підтримати Вікіпедію також інших меценатів-благодійників».

Конкурс «Пишемо про благодійність» стартував 12 грудня 2011 року і був приурочений до Дня благодійництва. До 29 січня 2012 року всі бажаючі могли створити або відредагувати в українській Вікіпедії статті, які розкривають поняття і терміни, пов’язані з благодійністю і корпоративною соціальною відповідальністю, чи розповідають про українські і міжнародні організації та окремих благодійників. Також можна було перекласти українською відповідні статті з іншомовних Вікіпедій, допускалося доповнення і покращення вже існуючих

About Юрій Пероганич

1961 року народження, громадський діяч в ІТ, освіті, культурі
Опубліковано у Проекти з партнерами, Публічні заходи | Теґи: , , , . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s