Микола Лисенко і Океан Ельзи – найпопулярніші в українській Вікіпедії

Микола ЛисенкоМикола Лисенко лишається недосяжним лідером української Вікіпедії за кількістю переглядів його сторінки серед музикантів.  Статистика відвідуваності, опублікована музичним вікіпроектом,   засвідчила, що статтю про Миколу Віталійовича протягом минулого року проглянули  52775 разів! Друге місце з 29885 переглядами залишилося за гуртом “Океан Ельзи“, цей гурт лишається найпопулярнішим серед представників неакадемічної музики.

В повному обсязі статистика доступна на сторінці вікіпроекту. В порівнянні з минулим роком на вершинах списків з’явилися нові імена – це співачка Злата Огневич і гурт «Kazaky», статті про них оглянули більше 20 тисяч разів. Приблизно такою ж популярністю українських читачів користувались такі різні музиканти як Й. С. БахВ. А. Моцарт, Л. ван БетховенАні Лорак, Квітка Цісик, гурти “Скрябін” і The Beatles.

Щоправда динаміка інтересу до музикантів різна – композиторами-класиками більше цікавляться під час навчального року і менше – влітку, тоді як рок- і поп-музикантами – круглий рік. Серед західних співаків прорив здійснив канадський співак Джастін Бібер, а ось серед майстрів оперної сцени не поступається поп-співакам лише Соломія Крушельницька (18 тис. переглядів). Найпопулярнішим музичним інструментом читачів української Вікіпедія виявилась Бандура (13 тис. переглядів), найпопулярнішими музичними творами – опери «Наталка Полтавка» і «Запорожець за Дунаєм» (8-9 тис. переглядів)

Загалом за підсумками 2011 року в українську Вікіпедію заглядали 405 мільйонів разів, що на 51% більше ніж в 2010 (тоді переглядали 268 млн разів). На сьогоднішній день Українська Вікіпедія займає 23-є місце за відвідуваністю і 14-е за кількістю статей серед Вікіпедій близько 280 мовами світу.

Опубліковано у Статистика | Теґи: . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s