«Вікімедіа Україна» закликає долучитися до «Місяця українського села», який розпочався сьогодні

Українські вікіпедисти закликають долучитися до редагування статей у Вікіпедії про теперішні та колишні села України в рамках «Місяця українського села», який розпочався сьогодні.

В Україні нараховується 28 450 сіл і про кожне з них є окрема стаття в україномовному розділі Вікіпедії. Проте багато таких статей містить вкрай мало інформації. До того ж в Україні зникло величезне число сіл – вони були приєднані до крупніших поселень, були знищені під час воєн і не були відновлені, або були переселені як малоперспективні чи при будівництві різних промислових об’єктів.

Дописувачі української Вікіпедії з нагоди Дня Незалежності України проводять «Місяць українського села» з метою покращення статей про існуючі, а також створення та покращення статей про колишні села України.

Тому українські вікіпедисти звертаються до істориків, краєзнавців, всіх небайдужих із закликом – долучитися до «Місяця українського села», який розпочався сьогодні 20 серпня і проходитиме до 17 вересня цього року. Це можна зробити зареєструвавшись у Вікіпедії та перейшовши на сторінку місячника, де Ви можете включити себе до списку його учасників, переглянути статті, які вже покращені та побачити яким чином це зроблено. Сміливо доповнюйте статтю про будь-яке українське село, після чого включіть її до списку статей, які покращені протягом місячника на сторінці цього проекту, а на сторінці обговорення доповненої Вами статті поставте відповідний шаблон.

Кожен також може завантажити зроблені ним фотографії до ВікіСховища, і таким чином допомогти в ілюструванні статей про села України.

При виникненні питань та при потребі допомоги у редагуванні Вікіпедії, можна звернутися до користувачів, які готові допомогти новачкам. Також, в нагоді може стати посібник з редагування Вікіпедії, який розміщено на сайті громадської організації «Вікімедіа Україна».

Долучіться до справи покращення статей про села України. Зробіть свій внесок до розбудови якісного українського культурного та інформаційного продукту!

Довідка

Українська Вікіпедія займає 14-те місце за кількістю статей серед 284 мовних розділів цієї он-лайн-енциклопедії, в ній налічується більше 396 тисяч статей, а кількість зареєстрованих користувачів, які протягом останнього місяця зробили щонайменше одне редагування складає трохи більше 1800. Вікіпедія – волонтерський проект і долучитись до її редагування  може кожен, хто має доступ до інтернету. Технічно забезпечує роботу Вікіпедії та низки інших енциклопедичних вікіпроектів «Фонд Вікімедіа», представництвом якого в Україні є громадська організація «Вікімедіа Україна». Завданням організації є популяризація Вікіпедії та інших проектів «Фонду Вікімедіа», розвиток спільноти редакторів та залучення добровільних пожертв на ці цілі.

Відгук у медіях:

УНН
УНН
Про це УНН повідомили у ГО “Вікімедіа Україна”.

About Юрій Пероганич

1961 року народження, громадський діяч в ІТ, освіті, культурі https://fb.com/perohanych, +380 67 505 1201
Опубліковано у Прес-релізи | Теґи: . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

1 Response to «Вікімедіа Україна» закликає долучитися до «Місяця українського села», який розпочався сьогодні

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s