Громадська рада при Мінкультури рекомендує міністерству підтримати діяльність «Вікімедіа Україна» з інвентаризації пам’яток культурної спадщини

Київ, 10 жовтня 2012. Сьогодні в Міністерстві культури України відбулося два засідання, на яких розглядалися підсумки і уроки української частини міжнародного фотоконкурсу «Вікі любить пам’ятки».

Зранку засідала  Комісія з питань культурної спадщини та культурних цінностей Громадської ради при Міністерстві культури України, а після обіду — сама Громадська рада при цьому міністерстві.

Підсумком стало таке одноголосне рішення Громадської ради:

Громадська рада при Міністерстві культури України, розглянувши подання Комісії з питань культурної спадщини та культурних цінностей Громадської ради, вирішила:

  •  Схвалити діяльність ГО «Вікімедіа Україна» зі створення реєстру пам’яток культурної спадщини (41 466 пам’яток), проведену в рамках української частини міжнародного фотоконкурсу «Вікі любить пам’ятки».
  • Рекомендувати Міністерству культури України розробити пропозиції про внесення змін до законодавства з метою об’єднання всіх існуючих державних реєстрів і переліків пам’яток культурної спадщини в єдину публічно доступну базу даних з паспортами пам’яток
  • Рекомендувати Міністерству культури України  всебічно підтримати діяльність ГО «Вікімедіа Україна» з інвентаризації пам’яток культурної спадщини.

Учасникам Громадської ради була надана така довідка:

В ході організації та проведення ГО «Вікімедіа Україна» української частини міжнародного фотоконкурсу «Вікі любить пам’ятки», що проводився з 1 по 30 вересня ц. р. волонтерами організації:

  • Було створено єдиний публічний реєстр пам’яток культурної спадщини України, що налічує 41 466 пам’яток. Кожен запис реєстру містить його назву, державний номер реєстрації, номер і дату рішення про включення до реєстру, адресу розташування, унікальний 9-значний ідентифікатор, з яких 5 знаків код із Класифікатора об’єктів адміністративно-територіального устрою України і 4 знаки – код пам’ятки чи комплексу пам’яток. Для 5827 пам’яток реєстр містить також точну географічну довготу і широту
  • Було сфотографовано і завантажено у Вікісховище для вільного доступу, включаючи використання у Вікіпедії 33 269 фотографій 7125 пам’яток.

Наразі триває підготовка до наступного подібного конкурсу, який планується провести у вересні 2013. Амбіції організації – внести до реєстру і сфотографувати не менше 100 000 пам’яток культурної спадщини із більше 150 000 наявних в Україні, а також створити енциклопедичні статті у Вікіпедії про кожну з цих пам’яток.

В засіданнях взяли участь та виступили:

  • Андрій Бондаренко, член правління «Вікімедіа Україна» і координатор української частини міжнародного фотоконкурсу «Вікі любить пам’ятки»;
  • Юрій Пероганич, член правління і виконавчий директор ГО «Вікімедіа Україна», член Громадської ради при Міністерстві культури України, член Комісії з питань культурної спадщини та культурних цінностей Громадської ради при Міністерстві культури України.

Додаток: Презентація.

Посилання по темі: http://uk.wikipedia.org/wiki/Вікіпедія:Вікі_любить_пам’ятки

About Юрій Пероганич

1961 року народження, громадський діяч в ІТ, освіті, культурі
Опубліковано у Співпрація з державою | Теґи: , . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s