Оголошено міжнародного переможця конкурсу “Wiki loves monuments”

Підсумки міжнародного конкурсу Вікі любить пам’ятки підбито. Найбільше членам журі сподобалася гробниця Сафдарджанґа в Нью-Делі, Індія.

Гробниця Сафдарджанґа, Нью-Делі. Фотографія Pranav Singh
Гробниця Сафдарджанґа, фото Pranav Singh

Щоправда автор цього фото – Pranav Singh не надав своїх координат, а відтак головний приз дістанеться автору світлини, що посіла друге місце – ним став David Corral Gadea з фотографією Акведуку в Сеговії (Іспанія)

Акведук в Сеговії
Акведук в Сеговії, фото – David Corral Gadea

Виділено також 15 фотографій-фіналістів, які можна оглянути на сторінці Wiki_Loves_Monuments_2012_winners.  По дві фотографії представляють Індію, Іспанію та Італію, однією фотографією представлені Філіппіни, Франція, Фолклендські острови  (Аргентина), Естонія, США, Нідерланди, Польща, Норвегія та Австрія.

Серед слов’янських країн лише Польщі пощастило потрапити до цього списку, тоді як Україна, Росія, Білорусь та Сербія не змогли підкорити серця 5 членів журі.

Загалом протягом конкурсу було завантажено більше 350 тисяч світлин, участь взяли близько 15 000 осіб.  Більш детальний звіт журі, в якому згадується 42 фотографії, доступний за посиланням File:Wiki Loves Monuments international jury report 2012 high resolution.pdf

Нагадаємо, що з України, де конкурс проходив під назвою “Вікі любить пам’ятки”, було завантажено близько 33 тисяч фотографій – за цим показником Україна посіла третє місце після Польщі та Іспанії.  Кращою була визнана фотографія Троїцького монастиря в Чернігові Валерія Сорокіна. Інші українські фотографії можна оглянути на офіційному сайті конкурсу в Україні.

Троїцький монастир.jpg
Троїцький монастир, фото – Валерій Сорокін

Тепер спільноти вікімедійців різних країн формуватимуть оргкомітет наступного конкурсу, який, скоріше за все, за традицією  відбудеться у вересні вже наступного – 2013 року.

Опубліковано у Конкурси, Культура і мистецтво. Додати до закладок постійне посилання.

2 Responses to Оголошено міжнародного переможця конкурсу “Wiki loves monuments”

  1. dixonds коментує:

    Поправте посилання на “Wiki_Loves_Monuments_2012_winners”

    Подобається

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s