20 грудня 2012 у Києві в Міському будинку вчителя пройшов ІІІ Національний конгрес «Благодійна Україна». Організатор заходу — Асоціація благодійників України.
Виконавчий директор ГО «Вікімедіа Україна» Юрій Пероганич виступив на конгресі з доповіддю «Редагування Вікіпедії – вид благодійності та спосіб популяризації благодійності в суспільстві».
Див. презентацію: Wikipedia-2012-12
Цікава доповідь з досить оригінальним поглядом на участь дописувачів у Вікіпедії. На жаль, доповідь (принаймні презентація до неї) містить деякі …сумнівні, дуже сумнівні та помилкові місця:
* на слайді №9 міститься твердження про “заповнення «білих плям» історії”, в той час як самі вікіпедисти жодних білих плям в історії не заповнюють – їм те забороняють робити правила Вікіпедії (про обов’язкове використання авторитетних джерел та про заборону оригінальних досліджень). Якщо мова про популяризацію, то тоді незбагненним є те, чому згадується лише історія.
* на тому самому слайді міститься твердження про “боротьбу з лінгвоколоніалізмом”. Це якась новація доповідача, яка дуже ймовірно, що суперечить правилу “Вікіпедія – НЕ ТРИБУНА”
* на слайді №19 міститься обіцянка “Ми можемо і мусимо донести до широких мас інформацію про благодійні організації та благодійників”, в той час як у ВП існує відоме обмеження на енциклопедичну значимість яке не дозволить розташувати в ній інформацію про довільну організацію чи особу лише з тієї причини, що вона є благодійником;
* на слайді №18 міститься твердження про “аналіз інформації з газет, журналів” без згадки книг, в той час як практично всі газети та багато які журнали не задовольняють обов’язковим для Вікіпедії вимогам авторитетності джерел;
* на слайді №7 міститься твердження про “змагання світових культур” і аналогічне твердження винесено на слайд 3 (аж в План виступу) як надважливе, одночасно це твердження не відповідає дійсності попри наявність у Вікіпедії деяких елементів суперництва “спортивного” кшталту (хто перший досягне певної кількості статей абощо).
ПодобаєтьсяПодобається
З кількома Вашими твердженнями також можна посперечатися. Однак дякую за високу оцінку доповіді, а також за критику.
ПодобаєтьсяПодобається