Редагування Вікіпедії – вид благодійності

20 грудня 2012 у Києві в Міському будинку вчителя пройшов ІІІ Національний конгрес «Благодійна Україна». Організатор заходу — Асоціація благодійників України.

Виконавчий директор ГО «Вікімедіа Україна» Юрій Пероганич виступив на конгресі з доповіддю «Редагування Вікіпедії – вид благодійності та спосіб популяризації благодійності в суспільстві».

Див. презентацію: Wikipedia-2012-12

About Юрій Пероганич

1961 року народження, громадський діяч в ІТ, освіті, культурі
Опубліковано у Проекти з партнерами | Теґи: , . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

2 Responses to Редагування Вікіпедії – вид благодійності

 1. pavlosh коментує:

  Цікава доповідь з досить оригінальним поглядом на участь дописувачів у Вікіпедії. На жаль, доповідь (принаймні презентація до неї) містить деякі …сумнівні, дуже сумнівні та помилкові місця:

  * на слайді №9 міститься твердження про “заповнення «білих плям» історії”, в той час як самі вікіпедисти жодних білих плям в історії не заповнюють – їм те забороняють робити правила Вікіпедії (про обов’язкове використання авторитетних джерел та про заборону оригінальних досліджень). Якщо мова про популяризацію, то тоді незбагненним є те, чому згадується лише історія.
  * на тому самому слайді міститься твердження про “боротьбу з лінгвоколоніалізмом”. Це якась новація доповідача, яка дуже ймовірно, що суперечить правилу “Вікіпедія – НЕ ТРИБУНА”
  * на слайді №19 міститься обіцянка “Ми можемо і мусимо донести до широких мас інформацію про благодійні організації та благодійників”, в той час як у ВП існує відоме обмеження на енциклопедичну значимість яке не дозволить розташувати в ній інформацію про довільну організацію чи особу лише з тієї причини, що вона є благодійником;
  * на слайді №18 міститься твердження про “аналіз інформації з газет, журналів” без згадки книг, в той час як практично всі газети та багато які журнали не задовольняють обов’язковим для Вікіпедії вимогам авторитетності джерел;
  * на слайді №7 міститься твердження про “змагання світових культур” і аналогічне твердження винесено на слайд 3 (аж в План виступу) як надважливе, одночасно це твердження не відповідає дійсності попри наявність у Вікіпедії деяких елементів суперництва “спортивного” кшталту (хто перший досягне певної кількості статей абощо).

  Подобається

 2. Юрій Пероганич коментує:

  З кількома Вашими твердженнями також можна посперечатися. Однак дякую за високу оцінку доповіді, а також за критику.

  Подобається

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s