Сайти Вікімедіа переміщуються до нового дата-центру в Ашберні

Протягом 22–24 січня 2013 року можуть виникнути проблеми з доступом до всіх сайтів Вікімедіа, в т. ч. Вікіпедії, у зв’язку з переміщенням серверів до нового дата-центру в Ашберні.

Наступного тижня Фонд Вікімедіа здійснить переміщення основних технічних служб до нового центру обробки даних в Ашберні (штат Вірджинія, США), – повідомляється у блозі Фонду Вікімедіа. Це робиться  з метою поліпшення технічних характеристик і надійності всіх сайтів Фонду Вікімедіа, в тому числі Вікіпедії. Тому 22–24 січня 2013 року з 17:00 до 01:00 за міжнародним стандартом часу UTC (з 19:00 до 03:00 години за київським часом)  можуть виникнути проблеми з доступом до Вікіпедії та інших сайтів Вікімедіа.

Технічний менеджер з комунікацій Гійом Пом’є зазначив, що технічні команди розпочали підготовку до переміщення серверів для мінімізації незручностей для користувачів, але основні порушення роботи очікуються протягом зазначеного періоду. Деякий час сайти Фонду Вікімедіа перебуватимуть винятково в режимі перегляду і можуть бути тимчасово недоступні. Користувачам слід бути терплячими під час цих перерв, і поширювати цю інформацію в разі збоїв у їх функціонуванні.

У цьому зв’язку інформуємо, що протягом 22–24 січня 2013 року можливі проблеми з доступом до сайту громадської організації «Вікімедіа Україна».

Сайти Фонду Вікімедіа розміщувались з 2004 року в центрі обробки даних в місті Тампа (штат Флорида), а до цього кілька серверів знаходились в Сан-Дієго (штат Каліфорнія). Ашберн є третім та найновішим головним центром обробки даних, призначеним для розміщення сайтів Фонду Вікімедіа.

Дата-центр у Тампі розташовувався з тих міркувань, що він був поблизу місця проживання засновника Вікіпедії Джиммі Вейлза, коли він брав активну участь у технічній роботі на сайті. У2009 році команда технічної підтримки Фонду Вікімедіа почала шукати інше місця для розташування серверів з кращим підключенням до Інтернету та більш сприятливими погодними умовами. Ашберн, розташований у Вашингтонській агломерації, має швидший та надійніший зв’язок, аніж у Тампі, і там зазвичай менше ураганів.

Робота над новим центром обробки даних почалась влітку 2010 року, і з лютого 2011 року він поступово почав переймати на себе нові і нові функції. Так, у лютому та червні 2012 року дата-центр в Ашберні став передавати дані для читання контенту Вікіпедії та займатися обробкою медіа-файлів Вікісховища відповідно.

Починаючи з наступного тижня, нові сервери в Ашберні візьмуть на себе функції обробки редагувань у Вікіпедії, які до цього виконували сервері, розташовані у Тампі. Водночас дата-центр у Тампі виконуватиме допоміжну роль, і готовий буде перейняти на себе основні функції в разі виникнення проблем з серверами в Ашберні, для чого обидва центри обробки даних синхронізують.

Новий центр обробки даних в Ашберні дозволив впровадити деякі новації, наприклад, поліпшити систему зберігання тексту та абсолютно нову систему носіїв, аби йти в ногу з часом, зважаючи на зростання контенту, який створюється користувачами проектів Фонду Вікімедіа.

На цей час Фонд Вікімедіа має загалом приблизно 885 серверів, що забезпечують перегляд близько 20 мільярдів сторінок на місяць. Фонд Вікімедіа, як і його регіональне відділення — громадська організація «Вікімедіа Україна», є некомерційними організаціями, і реалізують власні проекти на пожертви читачів Вікіпедії та інших вікіпроектів.

Опубліковано у Поточні події | Теґи: . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s