Фотоконкурс «Вікі любить Землю»

Логотип конкурсу «Вікі любить Землю»

Логотип конкурсу «Вікі любить Землю»

15 квітня 2013 року стартує фотоконкурс «Вікі любить Землю», який має на меті зібрати фотографії об’єктів природно-заповідного фонду та садово-паркового мистецтва України для ілюстрування статей у всесвітній інтернет-енциклопедії Вікіпедія, якою опікується організатор конкурсу – громадська організація «Вікімедіа Україна».

Фотоконкурс «Вікі любить Землю» має привернути увагу суспільства до проблем збереження природних ресурсів та багатств України, а також, серед іншого, розкрити потенціал «зеленого туризму» в Україні.

Оргкомітет уже завершив роботу над переліком конкурсних об’єктів, який складається з 7356 позицій. До цього переліку включені заповідники, ландшафтні парки, заказники, пам’ятки природи, заповідні урочища, ботанічні дендрологічні, зоологічні сади і парки, а також пам’ятки садово-паркового мистецтва.

«Вікі любить Землю» є благодійним проектом. Призовий фонд складається з пожертв партнерів. «Вікімедіа Україна» забезпечує технічну, інформаційну, та організаційну роботу.

Новини конкурсу, його умови, інформація про призи та інша корисна інформація публікується на сайті – http://wle.org.ua/ 

Як взяти участь?

Взяти участь у конкурсі «Вікі любить Землю» зможе кожен охочий. Для цього слід зареєструватися у Вікісховищі – одному з сестринських проектів Вікіпедії, – знайти у переліку відомі Вам об’єкти, сфотографувати їх власноруч (будь-коли) і завантажити світлини на Вікісховище (у період з 15 квітня до 15 травня).

Усі фотографії, надіслані на конкурс, потрапляють до службової категорії commons:Category:Images from Wiki Loves Earth 2013 in Ukraine. Одночасно вони потрапляють до загальної категорії українських пам’яток природи — commons:Category:Natural heritage sites in Ukraine. Таким чином світлини стають надбанням людства – їх може використовувати будь-хто з будь-якою метою, не забуваючи вказати автора і джерело, звідки було взято фотографію.

Коли буде оголошено підсумки?

Оголошення результатів і нагородження переможців відбудеться 5 червня 2013 у Всесвітній день охорони навколишнього середовища. Автори найкращих світлин будуть нагороджені цінними призами. 

Хто є партнерами?

Серед партнерів фотоконкурсу «Вікі любить землю»

 • Національна спілка краєзнавців України,
 • Національна спілка фотохудожників України,
 • Національний екологічний центр України,
 • Всеукраїнське товариство «Просвіта» ім. Тараса Шевченка,
 • компанія «КПМГ-Україна»,
 • благодійник Вадим Столар,
 • будинок моди RITO,
 • інформаційне агентство RegioNews,
 • інтернет-ресурс «Природа України».

Докладніше http://wle.org.ua/partners/

ГО «Вікімедіа Україна» продовжує розглядати пропозиції від спонсорів-благодійників. Можливими формами спонсорства є надання коштів чи призів для організації конкурсу і нагородження переможців. Банер з посиланням на сайт конкурсу www.wle.org.ua буде показаний протягом місяця на сторінках Вікіпедії близько 400 мільйонів разів. Логотипи спонсорів будуть розміщені на всіх сторінках сайту www.wle.org.ua, у всіх прес-релізах, під час церемонії нагородження, а також на всій друкованій продукції за підсумками конкурсу. 

Як виникла ідея фотоконкурсу?

Ідея конкурсу «Вікі любить Землю» виникла після успішного проведення у вересні 2012 року в Україні міжнародного фотоконкурсу «Вікі любить пам’ятки», метою якого є збирання фотографій пам’яток історичної та культурної спадщини. В процесі підготовки і проведення конкурсу в Україні (1-30 вересня 2012 року):

 • Для 5 827 пам’яток встановлено географічні координати.
 • Сфотографовано і завантажено для вільного використання 33 177 світлин пам’яток.
 • Сфотографовано 7 125 пам’яток (17,18 % від складеного списку).
 • Взяли участь 648 учасників.
 • Учасниками конкурсу були запропоновані до включення в перелік сотні нових пам’яток.

За числом завантажених зображень Україна посіла четверте місце серед 36 країн-учасниць, у грудні 2012 року побачив світ альбом найкращих фотографій конкурсу.

«Вікі любить пам’ятки» у 2011 і 2012 роках увійшов до Книги рекордів Гіннеса як найбільший фотоконкурс у світі, і високі результати України у ньому надихнули на нові звершення. 2010 року «Вікі любить пам’ятки» теж був національним конкурсом – у Нідерландах, які його започаткували. Організатори мають сподівання, що ініціатива громадської організації «Вікімедіа Україна» набуде підтримки у Фонді Вікімедіа, який опікується Вікіпедією, та поширення серед та його регіональних відділень.

Додаткову інформацію про фотоконкурс «Вікі любить Землю» можна отримати в Інтернеті:

Відео з прес-конференції  10 квітня 2013

Довідка

Вікіпедія – вільна онлайн енциклопедія, яку може редагувати кожна людина, що має доступ до Інтернету. Українська Вікіпедія має більше 437 тисяч статей і є найбільшою україномовною енциклопедією. У березні ц.р. у ній було переглянуто 83,5 мільйони сторінок, що становить 18 місце серед 185 світових вікіпедій різними мовами. За швидкістю зростання популярності (+76% до березня 2012) українська Вікіпедія – перша в світі серед 30 найбільш відвідуваних Вікіпедій.

Громадська організація «Вікімедіа Україна» популяризує Вікіпедію та інші проекти «Фонду Вікімедіа», розвиває та підтримує спільноту авторів-редакторів в Україні та збирає на це пожертви.

About Юрій Пероганич

1961 року народження, громадський діяч в ІТ, освіті, культурі
Опубліковано у Конкурси, Прес-релізи | Теґи: . | Додати в закладки: постійне посилання на публікацію.

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s