Переможців конкурсу «Каштановий рояль» можна буде почути на Вікісховищі!

Rojal4«Вікімедіа Україна» виступатиме інформаційним партнером конкурсу піаністів «Каштановий рояль», що організує Дім культури і освіти «Майстер-клас» 16-19 травня в Києві. Вперше в історії музичних конкурсів, адуіозаписи кращих виконань будуть опубліковані в проектах Вікімедіа на умовах вільних ліцензій. Таким чином переможці конкурсу отримають унікальну можливість потрапити на сторінки найбільшої у світі енциклопедії, а найбільша енциклопедія – поповнитися аудіо матеріалами.

Конкурс проводитиметься в двох номінаціях – «аматори» і «гранд-аматори». В першій номінації передбачено один тур – в ній можуть брати участь виконавці без музичної освіти, в другій виконавці передбачено три тури – вона розрахована на тих, хто має спеціальну музичну освіту, але не працюють по спеціальності.  Детальніше з умовами конкурсу можна ознайомитись на офіційному сайті «Майстер-класу».

«Вікімедіа Україна»  вже має досвід публікації аудіозаписів на умовах вільних ліцензій. Зокрема, в грудні минулого року записами інструментальних творів Миколи Лисенка поділилися студенти Львівської консерваторії, а у березні цього року дозвіл на публікацію своїх записів романсів в україномовних перекладах Юрія Отрошенка дала співачка Ганна Колесник-Ратушна. Втім, не всі аудіозаписи можуть бути завантажені на Вікісховище – з точки зору американського законодавства під вільною ліцензію не можна публікувати виконання творів, якщо сам твір захищений авторським правом, наприклад твір сучасного композитора або композитора нещодавнього минулого – в цьому випадку необхідно просити згоду правовласника.

Опубліковано у Культура і мистецтво. Додати до закладок постійне посилання.

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s