Віківишкіл у Луганську

File:Луганський вікі-вишкіл-3.JPG

Анатолій Луцюк зі слухачами віківишколу

16 липня у Луганському національному університеті імені Тараса Шевченка відбувся перший у цьому місті вікі-вишкіл. На запрошення доцента університету Ігоря Загороднюка перед луганськими студентами і зацікавленими виступили голова ГО “Вікмедіа Україна” Анатолій Луцюк та Андрій Бондаренко. Учасникам показали презентацію на тему “Вікіпедія, як долучитися до спільної справи“, розповіли про основи роботи у Вікіпедії.

Особлива актуальність зустрічі була пов’язана з тим, що саме в цей день у Вікіпедії стартувала українська частина конкурсу Галерея слави сходу України та півдня Росії, що був ініційований Асоціацією почесних громадян, наставників і талановитої молоді.  Вікімедійці звернулись до присутніх з проханням взяти активну участь у конкурсі, адже хотілося би, щоб Луганщина, багата на славетні імена і цікаві природні об’єкти була представлена в конкурсі якнайкраще. Спробували навіть створити першу конкурсну статтю про видатну луганчанку – завідувача Луганської обласної  бібліотеки Інну Павлівну Риб’янцеву.

Чимало питань слухачів стосувалося такого складного питання як значимість осіб і значимість організацій. Адже Вікіпедія не може писати про всіх – лише найбільш значимі особи та організації, ті про яких вже написано в авторитетних виданнях, можуть опинитися на сторінках Вікіпедії. Неодноразово підкреслювалось також, що Вікіпедія не сумісна з мистецтвом “копіпейсту” – скопійовані з інших стайтів статті без дозволу їх авторів  з Вікіпедії безжально вилучаються. Для конкурсних статей вимоги  ще жорсткіші – тут навіть не зараховуватимуться статті, перекладені з іншомовних вікіпедій, хоча поза цим конкурсом практика перекладів у Вікіпедії вітається.

По завершенню вікі-вишколу для охочих була проведена захоплююча екскурсія історичним та зоологічним музеями університету. Учасники побачили чимало як славетних так і трагічних сторінок із життя університету – в радянські роки багато викладачів цього вишу розділили важку участь тих, чия позиція чи навіть просто походждення не вписувалися в комуністичні ідеали радянської держави. Допомогти у збереженні  історії університету і його славних вихованців могла би Вікіпедія. Матеріалів, які можна знайти в Університеті для написання енциклопедичних статей могло би вистачити на багатьох учасників, запевняв старший викладач Володимир Федорович Семистяга. Отже, запрошуємо луганчан долучатися до Вікіпедії, щоб представити історію свого краю читачам усього світу!

Опубліковано у Публічні заходи. Додати до закладок постійне посилання.

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s