Топ-10 українських науковців за версією Вікіпедії


Інформаційно-аналітичний журнал “Схід” опублікував “топ-10 українських науковців за версією українського сектора Вікіпедії”. Портрети 10 науковців, розташовані навколо символу Вікіпедії – Земної кулі, складеної з пазлів, прикрашають 124-й номер цього журналу (за липень-серпень 2013)  

журнал_СхідДесятка українських науковців була складена за критерієм відвідуваності статей про цих науковців в україномовній Вікіпедії протягом 2012 року. Ось як виглядає ця десятка:

  1. Григорій Сковорода (філософ)
  2. Михайло Грушевський (історик)
  3. Борис Грінченко (філолог)
  4. Василь Сухомлинський (педагог)
  5. Микола Костомаров (історик)
  6. Володимир Вернадський (природознавець)
  7. Михайло Драгоманов (історик)
  8. Микола Амосов (медик)
  9. Володимир Антонович (історик)
  10. Михайло Кравчук (математик)

Дослідження відвідуваності статей україномовної Вікіпедії – один із важливих напрямків аналітичної діяльності вікіпедистів. З одного боку ці дослідження дозволяють робити певні висновки про зацікавлення українських читачів, з іншого – дають змогу дописувачам Вікіпедії зрозуміти, які напрямки їх творчості найбільш затребувані, і над якими статтями вартує працювати найретельніше. Результати подібних досліджень час від часу публікувалися в нашому блозі. Однак публікація в журналі “Схід” стала першою такого роду публікацією у науковому виданні.

Чому саме “Схід”? Мабуть це не випадково. Шеф-редактор цього журналу – Володимир Білецький є досвідченим вікіпедистом, на його рахунку – більше 100 тисяч редагувань і більше 14 тисяч започаткованих статей в україномовному секторі Вікіпедії. Завдяки його внеску в українській Вікіпедії добре розроблена гірнича тематика, з’явилось також чимало статей про українських письменників та науковців.

Мабуть, не буде перебільшенням сказати, що поява символу Вікіпедії на обкладинці наукового журналу є свідченням зростаючого визнання проекту в колі науковців і все більшої ролі і затребуваності Вікіпедії як скарбниці знань, накопичених людством. “Вікімедіа Україна” щиро вдячна науковцям, що беруть участь у наповненні проектів Вікімедіа і відкрита для співпраці з науковими виданнями та інституціями.

 

Опубліковано у Наука і освіта, Рейтинги. Додати до закладок постійне посилання.

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s