Лекція про Вікіпедію на сцені Відкритого університету Майдану

Сьогодні на сцені Відкритого університету Майдану член-засновник “Вікімедіа Україна” Юрій Пероганич виступив із лекцією на тему “Українська Вікіпедія – мірило спроможності українського народу творити інтелектуальний продукт”. Лекція тривала майже годину, зібравши навколо сцени біля сотні слухачів різного віку – від студентів до пенсіонерів, і різного “статусу” – на око можна було впізнати як людей, що перебувають на Майдані постійно, так і тих, що приєднуються до протестувальників у вільний від роботи час.

Окрім традиційних вже питань вікітворчості – таких як концепція вільного вмісту, нейтральна точка зору та верифікація статей, чимало уваги приділялося змістовній стороні. Підкреслювалося, що в інформаційну епоху Вікіпедія стає найвизначнішим акумулятором знань і культурних досягнень народів, зокрема українська Вікіпедія – українського народу; водночас Вікіпедія відображає і процеси новітньої лінгвоколонізації, що легко прослідковується за статистикою відвідувань різних мовних розділів Вікіпедії за країнами. Окремі питання ставилися щодо співпраці Вікімедіа з іншими організаціями і зокрема з вищими навчальними закладами щодо написання статей до Вікіпедії студентами.

Чимало питань стосувалося безпосередньо вмісту статей, зокрема різниці в описі окремих історичних подій в різних мовних розділах Вікіпедії, а також щодо координації зусиль вікіпедистів у наповненні проекту. Відповіді на ці питання, гадаємо, були би актуальними для нашого суспільства в цілому. Адже Вікіпедія – це не тільки енциклопедія, це також відкрита спільнота редакторів, в якій не може бути одноосібного керівника, на якого можна було би покласти відповідальність за весь її вміст, або на старання якого можна було би уповати. За вміст української Вікіпедії відповідаємо ми всі, і тільки власною участю, власними стараннями, ми можемо зробити її кращою, можемо заповнити білі плями, що там трапляються.

Опубліковано у Публічні заходи, Уроки вікі. Додати до закладок постійне посилання.

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s