Вітаємо з новим 2014 роком!

Рік, що минає, був сповнений для кожного щасливими миттєвостями та розчаруваннями, а також насичений різними подіями. Для громадської організації «Вікімедіа Україна» 2013 рік був також насиченим на події та нові цікаві проекти, які вдалося реалізувати завдяки надзвичайній енергії волонтерів-вікімедійців та допомозі наших партнерів.

Однією з найголовніших подій 2014 року стало присвоєння імені «Вікіпедія» астероїду з номером 274301, що був відкритий українськими астрономами.

Крім того, офіційно стартував новий проект Фонду Вікімедіа – Вікімандри (Wikivoyage), який також має свій україномовний розділ, а Одеса стала першим в Україні вікімістом.

Протягом року було проведено низку конкурсів в українському мовному розділі Вікіпедії, зокрема, «Миколаївська весна», «WikiBioContest-2013», «Галерея слави» та «Пишемо про ЄС», а також тиждень міжнародної співпраці українських вікіпедистів з македонськими колегами.

Традиційно, у вересні було проведено конкурс «Вікі любить пам’ятки», за підсумками якого Україна посіла третє місце серед 51 країн-учасниць зі всього світу, поступившись лише Польщі та Німеччині. А навесні цього року ГО «Вікімедіа Україна» було ініційовано та проведено конкурс «Вікі любить Землю», присвячений об’єктам природно-заповідного фонду України.

Варто також згадати про розвиток музичного напрямку діяльності ГО «Вікімедіа Україна»: це виконання опери Д. Бортнянського «Сокіл» у Дрогобичі, перший вікіконцерт в рамках проекту «Світова класика українською», запис виконання музичних творів під час конкурсу піаністів «Каштановий рояль», а також було випущено презентаційний диск «Світова класика українською», які доступні на засадах вільної ліцензії CC BY-SA 3.0.

Цьогоріч українська вікіконференція відбулась у Вінниці, на якій було презентовано низку цікавих доповідей, присвячених новим ідеям щодо розвитку проектів Фонду Вікімедіа, а члени ГО «Вікімедіа Україна» взяли участі у Вікіконференції у Мілані та у Вікіманії – щорічній конференції волонтерів проектів Фонду Вікімедіа, – яка цього року проходила у Гонконзі. Зокрема, на Вікіманії конкурс «Вікі любить Землю» посів друге місце у сесії «Найкрутіші проекти регіональних відділень Фонду Вікімедіа.

2013 року було проведено низку вікіекспедицій до різних куточків України, зокрема, до Чорнобильської зони відчуження, а також був започаткований новий напрямок – велоекспедиції. Крім того, до іншого проекту ГО «Вікімедіа Україна» – «Освітньої програми Вікіпедії» – долучились виші з Києва, Харкова, Львова та Миколаєва.

Завдяки активній роботі вікімедійців були отримані дозволи на публікацію творів на засадах вільної ліцензії  CC BY-SA 3.0 від їхніх правовласників, зокрема, творів Юрія Отрошенка, компакт-диску Ганни Колесник-Ратушної та отримано дозвіл на публікацію Біблії українською мовою у перекладі Івана Огієнка. Також частина матеріалів Інституту історії України НАН України доступна на засадах вільної ліцензії CC BY-SA 3.0.

Звісно, протягом року члени громадської організації «Вікімедіа Україна» взяли участь у численних конференціях, круглих столах та публічних дискусіях, під час яких виголошували доповіді, що стосувались різних аспектам наповнення вільної скарбнички знань – інтернет-енциклопедії Вікіпедія.

Все це ми не змогли б здійснити без чудових волонтерів, наших партнерів та всіх, хто долучився до наших проектів і конкурсів статей та фотографій. Дякуємо всім! Сподіваємося на Вашу підтримку та допомогу і в році, що наступить за декілька годин.

Шановні друзі! Щиро вітаємо всіх з новим, 2014 роком! Зичимо Вам у новому році щастя, міцного здоров’я, любові, сімейного затишку, наснаги, життєвих сил, творчої здобутків, нових ідей і ініціатив та здійснення всіх Ваших найзаповітніших мрій! З новим роком!

Прес-служба ГО «Вікімедіа Україна»

Опубліковано у Некатегоризовано. Додати до закладок постійне посилання.

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s